Reklama

Reklama

Budżet Lubartowa uchwalony. Rodził się w ciężkich bólach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Budżet Lubartowa uchwalony. Rodził się w ciężkich bólach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Lubartów doczekał się uchwalenia budżetu przez Radę Miasta. Za drugim podejściem.

Reklama

Radni już raz próbowali uchwalić budżet Lubartowa. Nie udało się, bo radna Maria Kozak z klubu PiS nie mogła być na sesji z powodów zdrowotnych, radny Grzegorz Siwek z tego samego klubu wstrzymał się od głosu - PiS należy do popierającej burmistrza koalicji. Padło więc tylko 9 głosów za przyjęciem uchwały budżetowej, 10 było przeciw.

Na poniedziałkowej sesji byli już wszyscy radni. Po dyskusji 11 osób zagłosowało za przyjęciem budżetu (radni z klubów Wspólny Lubartów i PiS), 10 było przeciw (radni z klubów opozycyjnych - Wspólnota Lubartowska i Koalicja Obywatelska oraz dwoje radnych niezrzeszonych).

Po poprawkach dochody budżetu wynoszą 104.9 mln zł, wydatki 111,6 mln zł.

W stosunku do budżetu proponowanego na grudniowej sesji zaszły pewne zmiany. M.in. 250 tys. zł proponowane pierwotnie na przebudowę fontanny przeznaczono na modernizację dachu nad targowiskiem miejskim. Ponieważ w listopadzie radni nie podnieśli podatków, burmistrz w pierwotnej propozycji wykreślił z budżetu budowę placu zabaw i siłowni plenerowej na ios. ks. Popiełuszki. Miasto pozyskało jednak środki zewętrzne, w głosowanej dzisiaj uchwale przywrócono tę inwestycję za 400 tys. zł. Lubartów otrzymał 3,3 mln zł z funduszy norweskich, dzięki temu przystąpi do zadania "Lubartów dla klimatu - teermomodernizacja II LO".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy