Reklama

Reklama

Lubartów bez budżetu. Iskrzy w klubie radnych PiS

Opublikowano:
Autor:

Lubartów bez budżetu. Iskrzy w klubie radnych PiS - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Rada Miasta nie przyjęła uchwały budżetowej. Radny PiS Grzegorz Siwek wstrzymał się od głosu. Czy to oznacza koniec koalicji Wspólny Lubartów - PiS?

Reklama

Budżet Lubartowa na 2023 r. miał być przyjęty na sesji 22 grudnia. Stawiło się 20 radnych: nie było radnej Marii Kozak z klubu PiS. To już wskazywało, że uchwała budżetowa nie przejdzie. Ale wynik głosowania okazał się jeszcze bardziej niekorzystny dla burmistrza Krzysztofa Paśnika.


W głosowaniu nad projektem wieloletniej prognozy finansowej, a potem budżetu na 2023 r. niespodziankę sprawił wiceprzewodniczący Rady Miasta Grzegorz Siwek, który jest członkiem popierającej burmistrza koalicji - należy do klubu PiS. Wstrzymał się od głosu. Ponieważ radna Maria Kozak z powodu stanu zdrowia nie mogła uczestniczyć w sesji, wstrzymanie się radnego Siwka spowodowało, że za budżetem głosowało tylko 9 radnych z PiS i Wspólnego Lubartowa, klubu, z którego wywodzi się burmistrz.
 Za to opozycja zrobiła to, czego wszyscy się spodziewali - 10 osób zagłosowało przeciw.
W PiS za to po głosowaniu iskrzy. Postawa radnego Siwka zaskoczyła Piotra Kusyka, przewodniczącego klubu radnych PiS w Radzie Miasta.

- Za zachowanie radnego Grzegorza Siwka jako klub nie odpowiadamy. Była dyscyplina klubowa, radny tę dyscyplinę złamał - mówi Piotr Kusyk.

Radny Grzegorz Siwek tłumaczy, że decyzję o wstrzymaniu się od głosu podjął z powodu zachowania kolegów z koalicji, w tym z klubu Radnych Miejskich PiS.

- Na spotkaniu z radnymi z koalicji, w tym z mojego klubu, wnioskowałem, żeby uchwalenie budżetu przesunąć na styczeń. Wtedy w sesji mogłaby już uczestniczyć radna Maria Kozak. Nie zgodzili się na to - mówi.

 

Więcej wypowiedzi o sytuacji po nieuchwaleniu budżetu w papierowym wydaniu Wspólnoty

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy