Reklama

Reklama

Lublin: Wyrzucił dziewczynę przez okno z czwartego piętra, bo nie chciała uprawiać seksu. Sąd podwoił wyrok

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Lublin: Wyrzucił dziewczynę przez okno z czwartego piętra, bo nie chciała uprawiać seksu. Sąd podwoił wyrok - Zdjęcie główne

Jarosław B. utrzymywał, że feralnej nocy położył się spać razem z partnerką, a gdy rano wstał, jej już nie było i nie wiedział, co się z nią stało | foto DSM/Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina To było usiłowanie zabójstwa - stwierdził ostatecznie Sąd Apelacyjny w Lublinie zaostrzając karę. Jarosław B., odpowiadał za wyrzucenie swojej partnerki przez okno z czwartego piętra bloku przy ul. Młodzieżowej w Lublinie.

Reklama

Długa lista obrażeń

Do zdarzenia doszło w nocy 4 lipca 2018 roku. Obok ściany bloku przy ul. Młodzieżowej 6 w Lublinie leżała młoda kobieta. Była przytomna, ale nie mogła się ruszyć. Została przewieziona do szpitala. Kobieta przeżyła dzięki szybkiej interwencji medycznej. Lista jej obrażeń jest długa: połamane żebra po obu stronach, krwiak jamy opłucnej, pęknięcie nerki i wątroby, wybuchowe złamanie kręgu piersiowego i kręgu lędźwiowego, niedowład kończyn dolnych.

Policjanci ustalili, że musiała wylecieć z okna mieszkania  na czwartym piętrze. Jej partner - Jarosław B. - został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Śledztwo wykazało, że wówczas 25-letni mężczyzna pokłócił się z dziewczyną, po czym w przypływie furii wypchnął ją przez okno w salonie mieszkania, które wynajmował.

Dwa razy surowszy wyrok

W grudniu ub.r. Sąd Okręgowy w Lublinie uznał Jarosława B. za winnego, ale nie usiłowania zabójstwa, jak zarzucała prokuratura, a spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Został za to skazany na pięć lat pozbawienia wolności. Przez siedem lat ma też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość 50 metrów. Ma jej też wypłacić nawiązkę w wysokości 10 tys. zł.

Apelację od tego wyroku złożyli zarówno prokurator, jak i obrońca Jarosława B. Ten pierwszy domagał się zmiany kwalifikacji czynu oskarżonego i wymierzenia mu surowszej kary, ten drugi kwestionował winę obecnie 29-letniego Jarosława B.

Sąd Apelacyjny w Lublinie przyznał rację prokuraturze. Wyrok został zmieniony, Jarosław B. został uznany za winnego usiłowania zabójstwa. Kara to dziesięć lat pozbawienia wolności. Wyrok zapadł w miniony czwartek, 7 kwietnia.

- Sąd pierwszej instancji prawidłowo ustalił przebieg wydarzeń, z którego wynika, że oskarżony wyrzucił pokrzywdzoną przez okno z czwartego piętra. Wskazuje na to analiza zeznań pokrzywdzonej i biegłych, sąd swoje stanowisko uzasadnił logicznie - wyjaśniał sędzia Jacek Michalski. - Trudno się jednak zgodzić z sądem, że oskarżony, działając w ten sposób, nie miał zamiaru pozbawić życia pokrzywdzonej. Każdy normalny człowiek wie przecież, jaki jest skutek wyrzucenia człowieka z wysokości czwartego piętra. A oskarżony jest poczytalny. Oskarżony nie działał z premedytacją, to był zamiar nagły wywołany kłótnią, ale nie przekreśla to tego, że był to bezpośredni zamiar pozbawienia życia - uzasadnił.

W pozostałej części wyrok sądu pierwszej instancji został utrzymany w mocy.

Ona odmówiła seksu, on wpadł w furię

Śledztwo wykazało, że do lipca 2018 roku para była ze sobą od siedmiu lat. Związek był burzliwy, dochodziło w międzyczasie do rozstań, kłótni. Jarosław B. miał być wobec swojej partnerki agresywny, używać wobec niej przemocy.

W dniu zdarzenia Jarosław B. i jego dziewczyna pili piwo. Według śledczych, mężczyzna chciał uprawiać ze swoją partnerką seks, ale ta mu odmówiła. Źle się czuła, miała zawroty głowy. Gdy próbowała opuścić mieszkanie, Jarosław B. wpadł w furię. Podniósł kobietę za biodra i wypchnął przez znajdujące się za nią okno.

Jarosław B. utrzymywał, że feralnej nocy położył się spać razem z partnerką, a gdy rano wstał, jej już nie było i nie wiedział, co się z nią stało.

W przeszłości był już karany, odsiadywał choćby sześć miesięcy za kradzież. Czwartkowy wyrok jest prawomocny.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy