Reklama

Reklama

Związek od śmieci musi się wyprowadzić ze szkoły

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: http://lo2.lubartow.pl/

Związek od śmieci musi się wyprowadzić ze szkoły - Zdjęcie główne

foto Źródło: http://lo2.lubartow.pl/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości POWIAT LUBARTOWSKI: Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej może pozostać w budynku II LO przy ul. Lubelskiej tylko do końca grudnia.

Reklama

II LO podlega pod Urząd Miasta Lubartowa. Samorząd Lubartowa to również członek, oprócz czterech okolicznych gmin, Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Zrzeszenie samorządów zajmuje się organizowaniem na terenie swoich członków odbierania śmieci i pobieraniem opłat za nie.

 

W budynki II LO jest kasa związku i pomieszczenia biurowe. Łącznie 144 metry kwadratowe. 9 września zarząd związku otrzymał pismo od dyrektor II LO, według którego szkoła nie przedłuży umowy wynajmu na kolejny rok.
 
Wcześniej był w II LO także MOSiR, ale od 1 września przeniósł się do SP 3, bo ma tam swoje obiekty - boisko Orlik i basen.
Skrzydło budynku zajmuje w całości Szkoła Muzyczna. Pomieszczenie po dawnym gabinecie stomatologicznym zajmuje redakcja Lubartowiaka.
 

Zarząd ZKGZL: zostaliśmy zlekceważeni

W ub. roku Lubartów chciał nawet wystąpić ze Związku, ale ostatecznie po różnych zawirowaniach, pozostał w jego składzie. Nawet wówczas nie mówiło się o wypowiedzeniu lokalu ZKGZ. Gdy wydawało się, że konflikt jest zażegnany, wybuchł z podwójną siłą w ubiegłym tygodniu.

 

- Otrzymaliśmy pismo z wypowiedzeniem umowy wynajmu, według którego do końca 2020 r. mamy opuścić pomieszczenia w II LO. W tym miejscu należy podkreślić fakt, że pismo nie zawiera żadnego uzasadnienia. To bardzo niepoważne zachowanie pani dyrektor. W tak krótkim czasie trudno jest znaleźć nowy lokal, tym bardziej że musimy się przenieść z całym sprzętem, który należy dostosować do funkcjonowania w nowej lokalizacji. Trudno powiedzieć, gdzie znajdziemy nowe lokum. Członkowie zarządu, zgromadzenia i pracownicy biura będą zgłaszać pomysły na nową siedzibę - mówi przewodniczący zarządu ZKGZL Paweł Woźniak.
 
 
Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym lub elektronicznym (KLIKNIJ TUTAJ) wydaniu Wspólnoty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE