Reklama

Reklama

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej idzie do sądu z wojewodą

Opublikowano: 10 lutego 2021 17:00
Autor: Marcin Kusyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgromadzenie ZKGZL postanowiło odwołać się od rozstrzygnięcia nadzoru wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.Chodzi o regulamin utrzymania czystości, który uchwalono w grudniu. Według zgromadzenia ma on obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2022 r. Wojewoda uważa, że powinien wejść w życie już od 2021 r.

Reklama

 Zgromadzenie ZKGZL musiało zmienić regulamin w związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. Zmiany dotyczą częstotliwości odbioru odpadów komunalnych.

W gminach wiejskich i miejsko wiejskich odpady zmieszane mają według nowego regulaminu być odbierane raz na dwa tygodnie w okresie od 1 kwietnia do 31 października, w pozostałych okresach - co najmniej raz w miesiącu. Do tej pory odpady odbierane są raz na miesiąc. Podobne zmiany dotyczą bioodpadów na terenach wiejskich i miejsko wiejskich.

Zgromadzenie ZKGZL uchwaliło, że nowy regulamin będzie obowiązywał od 1 stycznia 2022 r., bo przetarg na odbiór odpadów z terenów ZKGZL został rozstrzygnięty jeszcze przed zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. Obowiązuje więc do końca 2021 r. Nadzór wojewódzki zakwestionował jednak uchwałę zgromadzenia i uznał ją za nieważną. Wskazuje, że zgromadzenie ZKGZL nie mogło opóźniać daty wejścia nowych przepisów w życie dłużej niż do 1 stycznia 2021 r.

Na nadzwyczajnej sesji zgromadzenia ZKGZL 10 lutego przedstawiciele gmin jednogłośnie postanowili zaskarżyć rozstrzygnięcie wojewody do WSA.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Zadziwiony

  Paśnik idzie do sądu z pisowskim wojewodą? Nie może to być

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -4

  Hehe

  Mieszkaniec, udaj się na cichą 6 i tam rozwiąż swoje problemy. Tak jak zawsze.

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

   Mieszkaniec

   Muszę cię zmartwić ale nie podlegam pod cichą 6 a pod związek niestety tak.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -1

  Mieszkaniec

  Ten cały, pożal się Boże związek to powinno się jak najszybciej rozwiązać.