Po Lubartowie elektrycznym autobusem za darmo

Tydzień Elektromobilności | foto arch.

wiadomosci Od 16 do 22 września Lubartów włączy się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Miasto zakwalifikowało się do udziału w tym wydarzeniu, z akcją „Tydzień Elektromobilności”.

red.

Opublikowano: 11 września 2020 12:56 | Aktualizacja: 11 września 2020 13:16

 W Lubartowie kursował będzie darmowy elektryczny autobus Automet na miejskiej linii, w dniach 16 - 22.09. Hulajnogi i Skutery elektryczne Blinkee dostępne będą dla mieszkańców w dniach 16.09 – 15.10.

 

 

Odbędzie się wystawa dealerów oferujących elektryczne samochody: Mercedes, Peugeot, Nissan. Będą konkursy dla mieszkańców,  także z możliwością wygrania samochodu na weekend! Atrakcje dodatkowe to pokaz samochodu marki Tesla 16.09, pokaz nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń – Desmed. Odbędzie się akcja charytatywna: honorowe oddawanie krwi 19 września (rejestracja w godzinach 9-13).

 

Elektryczne skutery, hulajnogi, autobus, wystawa aut – Mercedes, Peugeot, Nissan – to wszystko będzie czekało na mieszkańców Lubartowa podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Cykl wydarzeń promujących elektromobilność będzie miał miejsce w Lubartowie między 16 a 22 września. Jeśli któreś z testowanych rozwiązań komunikacyjnych spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, Urząd Miasta rozważa możliwość wdrożenia go na stałe.

 

Podczas tygodnia elektromobilności przeprowadzona zostanie także akcja Honorowego Oddawania Krwi organizowana przez Klub HDK Lewart przy OR PCK w Lubartowie 19 września (rejestracja w godzinach 9 do 13).

 

Tydzień Elektromobilności rozpocznie się konferencją prasową z udziałem prezesów i dyrektorów firm biorących udział w akcji w Lubartowie. W dniu otwarcia, 16 września, atrakcją dla mieszkańców będzie możliwość obejrzenia samochodu Tesla.

 

Od 16 września do 15 października dostępne będą w Lubartowie hulajnogi (18 sztuk) i skutery elektryczne (5 egzemplarzy), z promocyjnymi stawkami za wypożyczenie.

 

Za odblokowanie hulajnogi korzystający zapłaci 50 groszy, za 10 minut użytkowania 2,50 zł, za pauzę 9 groszy za 1 min. Odblokowanie skuterów będzie bezpłatne, za jazdę zapłacimy 2,90 zł za 10 min., za pauzę 9 groszy za 1 min. Pojazdy będzie można wypożyczać i oddawać w specjalnych strefach, m.in. na placu przed ratuszem oraz w wiatach rowerowych przy głównej arterii miasta. Tylko i wyłącznie tam można zostawiać hulajnogi i skutery po ich użytkowaniu.

Podczas całego tygodnia będą konkursy organizowane przez partnerów akcji. Będzie można wygrać m.in. auto (do użytkowania przez weekend).

 

Celem tygodnia elektromobilności jest zachęcenie mieszkańców do skorzystania ze zrównoważonych środków transportu. 22 września odbędzie się Dzień bez Samochodu. Akcja dla mieszkańców „Zostaw samochód w garażu” będzie polegała na udostępnieniu w przestrzeni miejskiej autobusu elektrycznego, hulajnóg elektrycznych i skuterów dostępnych poprzez wybranego operatora świadczącego usługi wypożyczania takiego sprzętu. Podczas akcji promowany będzie temat przewodni wydarzenia: „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 dni temu | ocena +0 / -0

  Włõczenga

  Rowery w mieście tylko rowery płatnie także

 • 8 dni temu | ocena +0 / -0

  dociera

  DVD - dla mieszkańców blokowisk bedzie możliwość parkowania, a pozostali na płatnych parkingach, po to aby nie zabrakło pieniędzy na wypłatę porządnych diet za nic nie robienie

 • 8 dni temu | ocena +0 / -1

  pinok

  Będzie okazja do fotek

 • 9 dni temu | ocena +1 / -0

  DVD

  Bzdety zarobia evetysci na bidocie. Szczegolnie nowe mercedesy to oferta dla lubartowian. Wy nawet po burzy nie potraficie posprzatac. Nie mowiac juz o tym ze tych mercow nie bedzie gdzie parkowac bo prezes pozamyka osiedla.

 • 9 dni temu | ocena +0 / -0

  Prof Grosik

  Pewnie ze 3 milionki

 • 9 dni temu | ocena +1 / -0

  Ursus

  Ile ten pic na wode kosztuje?