Reklama

Tomasz Marzęda: Groziły kary za nieskuteczne oczyszczanie ścieków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: dsm

 Tomasz  Marzęda: Groziły kary za nieskuteczne oczyszczanie ścieków - Zdjęcie główne

Tomasz Marzęda | foto dsm

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tomasz Marzęda, były prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Lubartowie, odpowiada na kontrowersje, które pojawiły się m.in. po udzieleniu mu absolutorium.

Strata PGKiM za 2019 r. wynosi  790 tys. zł. Według informacji obecnego prezesa Sławomira Czerniaka stratą mógł według niego zakończyć się już 2018 r. gdyby nie były tworzone i wyksięgowywane rezerwy na odprawy i kary. Z czym wiąże się tak wysoka strata? 

- Kondycja finansowa spółki jest dobra. Badanie bilansu i sprawozdania finansowego oraz sprawozdania zarządu, które co roku odbywało się przez niezależnego biegłego rewidenta nie wskazywało żadnych nieprawidłowości oraz potwierdzało dobrą kondycję finansową przedsiębiorstwa i rzetelność ksiąg rachunkowych. Do takich samych wniosków prowadził także raport audytu, który miał miejsce w 2019 roku i dotyczył 5 poprzednich lat.

 

 

Sztandarową inwestycją PGK w czasie Pańskiej prezesury była budowa oczyszczalni ścieków, otwartej we wrześniu 2018 r. Według obecnych władz spółki jest ona wykorzystywana tylko w 55 procentach. W materiale stacji Kanał S ten fakt jest przedstawiony jako argument za tym, że nie powinien Pan dostać absolutorium. Z czego wynika takie niedostosowanie mocy oczyszczalni do realnego zrzutu ścieków?

- (...) Przypomnieć należy, że poziom wyeksploatowania poprzedniej oczyszczalni był tak duży, że groziły nam wielomilionowe kary za nieskuteczny proces oczyszczania ścieków. Trzeba było działać szybko i skutecznie.

 

Całość obszenego wywiadu z Tomaszem Marzędą w najnowszym numerze Wspólnoty Lubartowskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE