Reklama

Reklama

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Jak wygląda w lubartowskich kościołach?

Opublikowano:
Autor:

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Jak wygląda w lubartowskich kościołach? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Wielką Sobotę w lubartowskich kościołach pokarmy będą święcone, ale obowiązują ograniczenia związane z pandemią.

Reklama

Tradycyjna święconka to koszyk m.in. z wędlinami, chlebem, jajkami, wielkanocnym barankiem.

Pandemia wymusza ograniczenia.

  - Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę można zorganizować w kościele lub poza kościołem, z zachowaniem ścisłych norm sanitarnych - informuje Archidiecezja Lubelska.

 

W lubartowskich parafiach święcenie pokarmów rozpoczyna się od godz. 8. Ogłoszenie zamieściła parafia św. Anny:

- W Wielką Sobotę będzie poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 13.00 co pół godziny. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św. Prosimy przynieś ze sobą w zamkniętych naczyniach wodę, którą będziemy święcić przed każdorazowym błogosławieniem pokarmów. Poświęcenie będzie wewnątrz oraz na zewnątrz Bazyliki z zachowaniem wymogów sanitarnych.

- W związku z sytuacją pandemiczną pragniemy poinformować, że w Bazylice może przebywać podczas liturgii 45 osób. Oznacza to, że pozostałych uczestników liturgii prosimy o pozostanie na placu przed Bazyliką - napisano na stronie parafii.

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy informuje:

 

– Poświęcenie pokarmów w Kościele o godz. 8:00, 8:30, zaś od godz. 9:00 do 11:00 co 15 minut i o godz. 11:30 i 12:00. Jeżeli będzie odpowiednia pogoda poświęcenie pokarmów odbędzie się przed Kościołem. Poświęcenie pokarmów w Jadwinowie o 8:00, w Annoborze o godz. 8:30.

 

Na stronie parafii Wniebowstąpienia Pańskiego napisano:

 

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na zewnątrz kościoła zgodnie z zaleceniami sanitarnymi od godz. 9.00 do godz. 12.00 co pół godziny. Ustawiamy się przed kościołem na placu zachowując bezpieczne odległości.

W Brzezinach o godz. 9.00 i 12.00. Po poświęceniu o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12.00. W Woli Lisowskiej poświęcenie pokarmów o godz. 9.30 przy bloku i godz. 9.45 przy sklepie.

 

Ojcowie Kapucyni informują:

 

Sobotnie poświęcenie pokarmów wielkanocnych od 800 do 1200. Będzie wyglądało ono następująco: Kapłan, co około 15 minut, po modlitwie błogosławieństwa pokropi wodą święconą pokarmy w koszyczkach, które będziemy trzymali w naszych dłoniach zgromadzeni na placu przykościelnym, zachowując odpowiednią odległość między sobą. O ten dystans społeczny prosimy także w kościele podczas liturgii i spowiedzi.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy