Reklama

Reklama

Sesja ze skargą Tomasiaka na burmistrza Paśnika

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MK

Sesja ze skargą Tomasiaka na burmistrza Paśnika - Zdjęcie główne

Radny Jacek Tomasiak (z prawej) złożył skarbę na burmistrza Krzysztofa Paśnika (z lewej) | foto MK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę 28 października o godz. 16 rozpocznie się sesja Rady Miasta. Jednym z punktów ma być rozpatrzenie skargi na bezczynność burmistrza. Złożył ją radny Jacek Tomasiak.

Reklama

Radny zarzuca burmistrzowi zwłokę w załatwieniu sprawy i odmowę udzielenia informacji, do której Tomasiak w swoim przekonaniu miał prawo.

W końcu lipca złożył on wniosek o udostępnienie mu wglądu do umów o pracę i aneksów do umów w Urzędzie Miasta zawartych od chwili, kiedy burmistrzem został Krzysztof Paśnik.

 

- Zastrzegałem, żeby część dotycząca danych osobowych była zanonimizowana - mówi radny. Odmówiono mu wglądu do nich. Radny powoływał się na art. 24 Ustawy o samorządzie, który wszedł w życie dwa lata temu. Przepis określa uprawnienia kontrolne radnego. Ponieważ jest to akt stosunkowo świeży, orzecznictwo sądowe dotyczące tej kwestii jest ubogie. Mecenas Urzędu Miasta na posiedzeniu komisji skarg i wniosków, na której rozpatrywano skargę Tomasiaka, stwierdził, że ma wątpliwości, czy wniosek radnego nie szedł za szeroko. Nie był jednak w stanie stwierdzić ostatecznie, czy należało udostępnić Tomasiakowi umów. Członkowie komisji skarg i wniosków stosunkiem głosów cztery za przy jednym wstrzymującym uznali skargę za bezzasadną. Jacek Tomasiak zapowiedział, że na sesję Rady Miasta przyjdzie z własną obsługą prawną.

 

Na sesji radni podejmą też uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości, uchwalenia programu współpracy z organizacjami pozarządowymi, obniżenia cen skupu żyta, zwolnień z podatku od nieruchomości i zmian w budżecie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy