Reklama

Reklama

Powiat lubartowski dostał ponad sześć milionów. Na remont szpitala i budowę zakładu leczniczego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Powiat lubartowski dostał ponad sześć milionów. Na remont szpitala i budowę zakładu leczniczego - Zdjęcie główne

Dofinansowanie dotyczy budowy ZOL-u i remontu szpitala | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, czyli programu mającego wspomóc samorządy w zmaganiu się ze skutkami pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, Starostwo Lubartowskie otrzymało 6,34 mln zł na dwa zadania.

Reklama

Władze kraju rozstrzygnęły podział środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wcześniej samorządy wnioskowały o przyznanie pieniędzy na przedsięwzięcia. "Głównym celem programu jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19" - czytamy w opisie programu.

Starostwo Powiatowe w Lubartowie otrzymało 6,34 mln zł na dwa zadania. 4 mln zł to kwota, jaką powiat lubartowski otrzyma na budowę zakładu opiekuńczo-leczniczego w Ostrowie Lubelskim. Chodzi o stacjonarny oddział zapewniający całodobową opiekę osobom niewymagającym hospitalizacji, których stan zdrowia i stopień niepełnosprawności nie pozwala na przebywanie w domu. "Są to osoby z dużymu deficytami w samoopiece i samopielęgnacji, które wymagają świadczeń pielęgniarskich i rehabilitacji. Celem ZOL jest poprawa stanu zdrowia, zapobieganie powikłaniom wynikającym z choroby, aktywizacja i usprawnienie ruchowe, zapewnienie bezpieczeństwa i opieki" - stanowi opis zadania. Całkowity koszt utworzenia jednostki oszacowano na 5 mln zł.

Drugie zadanie to remont w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lubartowie, na które powiat dostał z RFIL 2,34 mln zł. Przedsięwzięcie polega na "modernizacji instalacji technicznej w szpitalu w Lubartowie celem zabezpieczenia pacjentów szpitala (m.in. z podejrzeniem epidemiologicznym) w stały dostęp do wody, energii elektrycznej, tlenu oraz gazów medycznych i technicznych (w tym zakup nowoczesnego agregatu prądotwórczego, zapewnienie rezerwowego buforowego źródła wody)" - opisują urzędnicy.

- Mają zostać zbudowane buforowe źródło wody i zbiorniki rezerwowe. Do tego zakupiony zostanie agregat prądotwórczy i przebudowana będzie instalacja elektryczna, by zwiększyć jej moc. Przebudowane zostaną też instalacje tlenowa i gazów medycznych - wyjaśnia Krzysztof Dudziński, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Lubartowie. 

W ramach RFIL do województwa lubelskiego trafi z budżetu państwa w sumie 749,7 mln zł. Planowany jest także kolejny nabór wniosków od samorządów. W sumie RFIL wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego 12 mld złotych - 6 mld zł rozdzielno już latem (algorytmicznie) i 6 mld rodzielonych jesienią i zimą (na podstawie wniosków) - 4,35 mld zł w jesiennym naborze i 1,65 mld zł w zbliżającym się naborze zimowym.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy