Reklama

Reklama

Niemal całe klasy chodzą do szkół. Znaleźli sposób na oświatowy lockdown

Opublikowano: 1 grudnia 2020 08:49
Autor: red.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Codziennie w budynku szkolnym na lekcje zjawiają się uczniowie m.in. z Łucki, Brzezin, Tarła. Nauczanie zdalne jest przedłużone co najmniej do 17 stycznia. - Prawo dopuszcza takie rozwiązanie - twierdzą dyrektorzy szkół.

Reklama

Rodzice: nie mamy warunków do zdalnego nauczania


Od wtorku, 24 listopada, do szkoły uczęszczają dzieci z klasy 1b w Szkole Podstawowej w Łucce (gm. Lubartów), ale dyrektor Andrzej  Łukasiewicz rozważa już powrót kolejnej pierwszej klasy, tj. 1a. Chcieli tego sami rodzice, argumentując brakiem możliwości organizacji nauki zdalnej.


- "W związku z brakiem możliwości organizacji zajęć zdalnego nauczania w domu, zwracam się z prośbą o organizację zajęć dydaktycznych w szkole. Obecnie nie ma możliwości zorganizowania lekcji online o jednej godzinie dla wszystkich uczniów w związku z tym, że rodzice pracują w różnym czasie. Część dzieci pozostaje pod opieką dziadków, którzy nie są w stanie im pomóc w kształceniu na odległość" - argumentowali rodzice w oświadczeniach złożonych w szkole.


Okazało się, że przepisy wprowadzające zdalną naukę zawierają wyjątki, kiedy dzieci mogą uczyć się w szkole.


"W przypadku braku możliwość realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, dyrektor szkoły ma obowiązek zorganizować zajęcia w szkole - taki zapis znalazł się w Rozporządzeniu MEN z 23 października br.

 

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  jak chłop płonie to baba ma mu dać

  https://kobieta.wp.pl/kontrowersyjne-slowa-ksiedza-nagranie-szybko-skomentowaly-maja-stasko-i-paulina-mlynarska-6581856017381888a

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  tu biedakom trzeba dawać

  https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/bez-wizyty-po-koledzie-bedzie-krucho-z-finansami-parafia-z-lublina-juz-nie-roznosi-tylko-sprzedaje-oplatki,n,1000279315.html

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -1

  Hop spicjonista

  Krzykacz grodowy jakos to uzasadni.Wazne ,ze rewloryzacje kultury mamy .

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -2

  Jarząbek

  Cały zapis wygląda tak : W przypadku szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, o których mowa w§1a ust.1, w odniesieniu do uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w ust.3a, nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły ma obowiązek: 1) zorganizować zajęcia w szkole lub 2) umożliwić uczniowi realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. I jak widać pomiędzy 1 a 2 jest to słynne lub ....wybór należy do Ciebie, ale czasy są takie że trzeba się zastanowić czy jest to odpowiedzialne działanie. Ciekawe czy wszyscy będą happy jak w którejś ze szkół wystrzeli korona. Dyrektorzy jest takie przysłowie- wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły - oby nie.

 • 3 miesiące temu | ocena +8 / -2

  Do Andrzeja BELFER

  A widzisz, to jednak nauczyciele są bardzo potrzebni, wręcz nie da się bez nich obejść i dzieci tęsknią za szkołą. No bardzo proszę, a jeszcze niedawno rzucało się gromy bo strajkowali itp itd. Widzę jednak, że ta pandemia niektórym dała do myślenia. Czasami trzeba uderzyć w stół a nożyce się odezwą, prawda Obserwatorze?

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -6

  Andrzej

  Obserwator, a w czym problem? Przeszkadza ci że dzieci chodzą do szkoły? Musisz obrażać rodziców? Uważasz że zdalne nauczanie nawet, gdy dziecko ma warunki w domu jest lepsze niż stacjonarne? Oprzytomniej i nie pisz głupot. Dzieci bez nadzoru w większości mają naukę gdzieś. I być może twoje genialne dziecko jest inne, odpowiedzialne i chłonne wiedzy, i z wielką uwagą uczestniczy w zdalnym nauczaniu. Ale uwierz , większość zwyczajnie olewa naukę, nawet nie wychodzi z łóżka, zaloguje się tylko na TEAMS żeby mieć obecność i tyle. Jeżeli dzieci nie wrócą do szkoły to będzie stracone kolejne pół roku. Nie do odrobienia , zwłaszcza w przypadku kl VIII i klas maturalnych.

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -5

  Do rodzic, obserwator

  Bo rodzice są leniwi i się przyzwyczaili, że szkoła za nich wszystko zrobi.Gęba urosła od ucha do ucha. Do przechowalni oddać, 6 godzin to za krótko, dobrze żeby do wieczora były w szkole. Rodzic wysilać się nie musi to należy do nauczycieli. Dzieci tylko naklepać 4 albo 5 i niech opieka i przedszkole, szkoła uczy, wychowuje i zaopiekuje.

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -3

  ojciec 2 dzieci z 5 pokojami

  Jak się ma jeden pokój to się nie tworzy gromady dzieci. Trzeba mieć tyle dzieci na ile pozwalają warunki finansowe, lokalowe.Kto w dzisiejszych ciężkich czasach sprowadza na swiat gromadę 5 czy 6 dzieci ?

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -4

  co za patafian

  do Latifa - no i bardzo dobrze zrobili. Patafianie z 500 plus nie da się wyżyć cała rodzinną, rodzice być może chodzą do pracy i samego dziecka/ci nie zostawią. w domu. A jak mają jeden pokój dla 2 i więcej dzieci to w jaki sposób mają się one uczyć w jednym pokoju. Co za menada z ciebie.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Pinokio

  Przyklad klamstwa idzie z gory

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -1

  Latifa

  Nie o wykluczeniu dygitalnym tylko o cwaniactwie i wygodnictwie części rodziców bo sami nie muszą pilnować dzieci przy lekcjach. 500 plus dostają wszyscy na dzieci więc nie popadajmy w obłęd, że przez lata które jest nie można było w ramach tych pieniędzy kupić sprzętu dla dzieci. A nauczyciele przyklasneli i sami dali pomysł pisma które trzeba było złożyć żeby na spokojnie mogła działać i świetlica. Także cwaniactwo w modzie ale przykład idzie z góry i wkoło głosy jak obchodzić zasady i ograniczenia

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

  Nauczycie Info matyki

  To tylko swiadczy o wykluczeniu digitalnym

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -2

  jak sie nie umie tworzyć to sie nie pcha do koryta

  do rodzic - no i dobrze, polak nie obchodzi przepisów, to te .... na górze, którzy biorą porządne pieniądze z naszych podatków nie umieją stworzyć tak przepisów aby je nie można było obejść.

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -3

  rodzic

  nie wiem o co takie halo ?? przecież nauczyciele którzy uczą dzieci sami do rodziców smsmi rozsyłali w jakiej formie ma być napisane to pismo żeby dzieci mogły uczyć się w szkole także żaden news. Polak potrafi i obejdzie każdy przepis.