Reklama

Nie oddadzą działek bez walki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nie oddadzą działek bez walki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Będziemy walczyć w obronie naszych działek - zapowiadają działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego Relaks w Lubartowie. Część ogródków ma zostać zlikwidowana, żeby na ich miejscu można było zbudować drogę łączącą ul. Kościuszki z ul. Parkową.

Rodzinny Ogród Działkowy Relaks graniczy z parkiem miejskim od strony wschodniej. Działki przylegają do ogrodzenia parku. To miejsce wypoczynku dla wielu osób, pełne zieleni, kwiatów, na działkach stoją altanki.
 
Duma działkowców

 

- Powstanie ogrodu było związane z leczeniem chorób, szczególnie płuc, żeby osoby starsze miały miejsce, w którym mogą odpocząć i oddychać świeżym powietrzem - mówi Jerzy Kulesza z zarządu ROD Relaks. Podkreśla jednak, że coraz więcej młodych osób kupuje ogródki działkowe. Działkowcy poświęcają wiele czasu i energii na utrzymanie swoich ogródków, często kupują działki zaniedbane. Wkładają wiele pracy, żeby ogród był w dobrym stanie.
 
- Kiedyś od strony stawu był rów, żeby pozbyć się tego smrodu, działkowcy musieli sami go zasypać. To był ogromny trud - mówi Jerzy Kulesza. Ogród jest dumą działkowców, chcieliby pokazać go osobom z zewnątrz.
 
- Mieliśmy zamiar organizować tu spotkania dla grup przedszkolnych, żeby dzieci nie mówiły, że marchewkę bierze się z "Biedronki", ale epidemia koronawirusa pokrzyżowała te plany - mówi członek zarządu ROD.
 
 
(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

-

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE