Reklama

Reklama

Na Budżet Obywatelski w Lubartowie głosuje więcej osób niż rok temu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: MK

Na Budżet Obywatelski w Lubartowie głosuje więcej osób niż rok temu - Zdjęcie główne

Głosować można w Urzędzie Miasta albo elektronicznie | foto MK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Głosowanie na projekty do realizacji z Budżetu Obywatelskiego już na półmetku przyciągnęło więcej chętnych niż w ubiegłym roku. Rozpoczęło się w niedzielę 20 września. Po raz pierwszy mieszkańcy Lubartowa mogą oddawać głos także elektronicznie.

Reklama

- Do godziny 9.30 we wtorek elektronicznie oddało głos 1885 osób, wydano 354 karty do głosowania. Dla porównania w zeszłym roku przez trzy dni zagłosowały 1162 osoby - mówi Lukasz Chomicki, rzecznik Urzędu Miasta. Do głosowania uprawnione są 18 092 osoby.

 
 
W bieżącym roku na realizację projektów z BO miasto przeznacza 845 tys. zł. Do głosowania dopuszczono 17 projektów: Open Rap Festiwal Lubartów; Organizacja Święta Roweru; Budowa boiska trawiastego i placu zabaw na os. Kopernika; Zakup i montaż 20 drewnianych stoisk na placu przed ratuszem; Budowa placu zabaw na os. Powstańców Warszawy; Budowa placu zabaw i siłowni na os. Popiełuszki; Budowa oświetlenia na ul. Stefana Batorego; Budowa oświetlenia na ul. Zygmunta Augusta; Budowa ścianki treningowej do tenisa ziemnego; Bezpłatne udostępnienie mieszkańcom gier planszowych wraz z miejscem do gry; Scena teatralna dla II LO; Organizacja strefy kibica podczas Mistrzostw Europy; Lubartów Game Zone. Organizacja rozgrywek i turniejów gier planszowych i elektronicznych; Psistanek; Remont ul. Ogrodowej; Renowacja Miasteczka Ruchu Drogowego przy SP 1; Zakup szafek na podręczniki dla uczniów SP 3.
Koniec głosowania wyznaczono 22 września o godz. 20. Wyniki powinny być znane 23 września.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE