Reklama

Lubartowska policja łapie nietrzeźwych kierowców

Opublikowano:
Autor:

Lubartowska policja łapie nietrzeźwych kierowców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Alkohol i Narkotyki” policjanci przeprowadzali wzmożone kontrole drogowe. Jako pierwszy w ręce mundurowych wpadł 34-letni mężczyzna, po tym jak kierował swoim samochodem po drodze publicznej w stanie po użyciu alkoholu. Wydmuchał prawie pół promila alkoholu. Drugi amator jazdy „na podwójnym gazie”, to 29-latek, który miał również niecałe pół promila alkoholu w organizmie i dodatkowo sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce obydwaj odpowiedzą za swoje przewinienia.

9 grudnia lubartowscy policjanci podczas przeprowadzonych kontroli drogowych na terenie powiatu lubartowskiego  zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, a 3 kierujących nie posiadało uprawnień do kierowania pojazdami. Prawie pół promila alkoholu w organizmie miał 29-letni kierujący samochodem osobowym marki vw, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci w Starym Uścimowie. Jak okazało się również w trakcie kontroli,  mężczyzna posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 34-letni  mieszkaniec gm. Serokomla w  Annopolu kierował samochodem osobowym marki citroen po drodze publicznej będąc w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania prawie pół promila alkoholu w organizmie. Zaraz potem w m. Tarło do kontroli drogowej policjanci zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym, tzw. samoróbką, który jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania. Pojazd także nie był dopuszczony do ruchu drogowego. Również wczoraj w Pałecznicy Kolonii policjanci ujawnili kierującego samochodem marki seat, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

   W miejscowości Brzeźnica Książęca policjanci zatrzymali 54-letniego kierującego rowerem, który wydmuchał prawie promil alkoholu w organizmie. Również w Brzostówce funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego rowerzystę, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, miał prawie pół promila w organizmie. Najwięcej bo ponad dwa promile alkoholu w organizmie, miał 61-letni rowerzysta, który kierował rowerem po drodze publicznej w Woli Sernickiej Kol.

   Policjanci apelują: zachowajmy zdrowy rozsądek i po wypiciu alkoholu nigdy nie wsiadajmy za kółko. Jeżeli wiemy, że zapowiada się wyjście, gdzie najprawdopodobniej będzie spożywany alkohol, tak zaplanujmy kolejny dzień, aby nie wsiadać i nie kierować. Pamiętajmy- pomimo tego, że może nam się wydawać, że jesteśmy już w stanie kierować samochodem, wcale tak nie musi być. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE