Kto niszczy latarnie w gminie Niemce? Zgłosili sprawę policji

- Osobę lub osoby dopuszczające się nieuprawnionego ingerowania w sterowanie oświetleniem informuję, że te incydenty zostały zgłoszone na policję - ostrzega Marian Golianek, szef ZGK w Niemcach | foto DSM

wiadomosci Latarnie świecą za dnia, a nocami na wielu ulicach w gminie Niemce są egipskie ciemności. Według lokalnych urzędników to efekt działania wandali, niszczących oprzyrządowanie latarni.

dsm

Opublikowano: 11 września 2020 09:32 | Aktualizacja: 11 września 2020 09:34

Już od kilku tygodni mieszkańcy gminy Niemce zwracają uwagę, że w wielu miejscach w gminie latarnie drogowe nie spełniają swojej roli. Otóż urządzenia oświetlają drogi... w środku słonecznego dnia, a jednocześnie nocami nie działają. Na portalu społecznościowym facebook rozgorzało już na ten temat kilka dyskusji. W piątek do sprawy odniósł się Marian Golianek, szef Zakładu Gospodarki Komunalnej w Niemcach.

 

"Szanowni Państwo, od jakiegoś czasu na terenie naszej gminy mają miejsce incydenty polegające na włamywaniu się do skrzynek sterujących poszczególnymi liniami oświetlenia ulicznego, w wyniku których oświetlenie działa o niewłaściwych porach lub po uszkodzeniach nie działa w ogóle. Osobę lub osoby dopuszczające się nieuprawnionego ingerowania w sterowanie oświetleniem informuję, że te incydenty zostały zgłoszone na policję" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Gminy w Niemcach.

 

"Jednocześnie zwracam się z prośbą do mieszkańców o przekazywanie informacji dotyczących wadliwie działającego oświetlenia do Zakładu Gospodarki Komunalnej: tel. 81 756 17 75, 81 756 43 81, e-mail: [email protected] oraz o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby ingerujące przy sterownikach oświetleniowych po godzinie 16.00. W takim przypadku proszę zgłaszać zaistniały fakt na policję" - zachęca Marian Golianek.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 dni temu | ocena +1 / -0

    Hassan

    Co to za naród co niczego uszanować nie potrafi? Co za tepe imbecyle? Lasy zaśmiecone, przydrożne rowy pełne śmieci. Co dzicz? Naród w którym wygasło ostatnie źródło intelektu, którego i tak niewiele było... Cebuloki wszystko wiedzą, żaden książki jakiejkolwiek nie przeczytał...

  • 9 dni temu | ocena +0 / -1

    Badziewie

    Pewnie badziewne sterowniki za wielkie pieniadze zalozyli.