Reklama

Reklama

Klaudia Kęska z RCEZ w Lubartowie wśród najlepszych autorów prac plastycznych w Polsce

Opublikowano: 28 kwietnia 2021 09:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kwiecień przyniósł rozstrzygnięcie wielu konkursów plastycznych, w których brała udział niezwykle utalentowana plastycznie uczennica Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej Klaudia Kęska.

Reklama

Talent Klaudii został doceniony i nagrodzony w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni, w którym zdobyła III miejsce.

 

Kolejny sukces to I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Jurij Gagarin - pierwszy człowiek w kosmosie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie WroSpace w ramach wydarzenia Yuri's Night Wrocław 2021.

 

Klaudia znalazła się także wśród finalistów Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Pomóż ocalić życie bezbronnemu o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

 

Praca Klaudii zdobyła również uznanie w oczach jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Rzeka - dziedzictwo natury, kultury i tradycji, którego organizatorem był Dom Kultury w Łapach.

 

Klaudia Kęska jest uczennicą klasy pierwszej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista. Jej pasją jest rysunek odręczny, a szkicownik stał się jej nieodłącznym towarzyszem już od najmłodszych lat. W swoich pracach Klaudia najchętniej posługuję się techniką malarstwa akwarelowego oraz rysunku ołówkiem. Tematy jej prac związane są najczęściej z postacią ludzką, portretem, chociaż rysunek pejzażowy też nie jest jej obcy.

 

Należy podkreślić, że to nie jedyne sukcesy Klaudii, która bardzo chętnie bierze udział w różnego rodzaju konkursach plastycznych. Jej prace prezentowane były także podczas wystawy zorganizowanej w bibliotece Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

 

Więcej o sukcesach uczniów RCEZ czytaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.