Reklama

Reklama

Karolina Bartkowicz z RCEZ w Lubartowie finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO

Opublikowano: 17 czerwca 2021 12:34
Autor:

Karolina Bartkowicz z RCEZ w Lubartowie finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Karolina Bartkowicz, uczennica klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO.

Reklama

Konkurs ten ma na celu poszerzanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geologii, budowy Ziemi, historii geologicznej naszej planety oraz twórczego i praktycznego zastosowania wiedzy geologicznej w otaczającym świecie. Organizowany jest przez Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz wydawnictwo Nowa Era.
Drugi etap odbył się zdalnie w dniach: 07 i 08.06.2021. Składał się on z dwóch części: testowej i opisowej. Uczestnicy konkursowych zmagań musieli wykazać się aktualną wiedzą dotyczącą między innymi zagadnień z geologii ogólnej na poziomie rozszerzonym szkoły średniej oraz wiedzą poszerzoną o znajomość historii Ziemi, procesów geologicznych, umiejętnością pracy z mapą geologiczną i przekrojami. Nasza uczennica otrzymała w sumie 138 punktów, dzięki czemu znalazła się w gronie finalistów konkursu OKAWANGO. Karolina ma teraz ułatwioną procedurę kwalifikacyjną na kierunkach geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana na Uniwersytecie Warszawskim w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu geografia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.