Reklama

Reklama

Byli w PMDK. Opowiadają jak zrobili kariery. (video)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Byli w PMDK. Opowiadają jak zrobili kariery. (video) - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Jubileuszu 40-lecia PMDK w Lubartowie prezentuje "Rozmowy niekontrolowane" - wywiady z artystami - absolwentami PMDK.

Reklama

 Rozmowa z Iwoną Sitkowską, aktorką Teatru Ludowego w Krakowie.
 
 
 
Iwona Sitkowska od dziecka uczęszczała na zajęcia teatralne prowadzone w PMDK  przez panią Jolantę Tomasiewicz  - najpierw grała w teatrzyku dziecięcym "Sznurowadło", później w młodzieżowej "Trupie". Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, teraz należy do zespołu aktorskiego Teatru Ludowego w Krakowie oraz występuje w produkcjach filmowych. U progu swojej kariery filmowej zagrała główną rolę w filmie "Barbórka" Macieja Pieprzycy (2006), za którą otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Telewizyjnych w Płowdiw (Bułgaria). Iwona Sitkowska ma zagrała także wiele mniejszych ról w filmach: "Podróży Niny" Leny Einhorn (2005), " Karol- człowiek, który został papieżem" Giacomo Battiato (2004),"Mistyfikacja" Jacka Koprowicza (2010), "Listy do M." Mitji Okorna (2011), "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy (2013), "Pod mocnym aniołem" Wojciecha Smarzowskiego (2014). Znana jest również z ról w serialach telewizyjnych : "Plebania", "Hela w opałach", "Samo życie", "Na Wspólnej", "Kopciuszek", "Determinator", "Na dobre i na złe", "Sprawiedliwi", "Ratownicy", "Szpilki na Giewoncie", "2XL", "Pakt".
 
 
 „Rozmowy niekontrolowane” z aktorem Albertem Osikiem:
 
 
"Rozmowy niekontrolowane" z artystą malarzem  Rafałem Eretem:
 
 
"Rozmowy niekontrolowane" z artystką Adrianną Sawczuk-Dejko:
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy