Reklama

Aresztowani oszuści

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Rafal Olechowski

Aresztowani oszuści - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca Łodzi, który pod koniec września brał udział w przestępstwie metodą na policjanta CBŚP. W wyniku tego przestępczego procederu małżeństwo z pow. lubartowskiego straciło 50 tys. zł. Zarówno 50-latek, jak i zatrzymany do tej sprawy 28-letni ob. Białorusi zostali już tymczasowo aresztowani.

Do przestępstwa doszło pod koniec września. Na policję zgłosiła się mieszkanka powiatu i poinformowała, że na numer stacjonarny z numeru zastrzeżonego zadzwonił mężczyzna przedstawiający się jako funkcjonariusz CBŚP.

Poinformował, że rozpracowuje grupę przestępczą zajmującą się wyłudzaniem pożyczek z wykorzystaniem danych osobowych. Mężczyzna zapytał, czy kobieta posiada rachunki bankowe i w jakich placówkach.  Jeśli tak, istnieje konieczność  zablokowania ich przed dostępem przestępców.

Rozmówczyni wskazała rzekomemu policjantowi placówki z posiadanymi rachunkami. Podała mu także  loginy i hasła do kont oraz tokeny z kodami. Rzekomy funkcjonariusz polecił, aby ta udała sie osobiście do banku, gdzie telefonicznie otrzyma dalsze instrukcje.

Kiedy kobieta wraz mężem udała się do placówek bankowych, okazało się, że  z kont zniknęło łącznie 50 tys. zł.

Sprawą ustalenia sprawców zajęli się lubartowscy kryminalni.

Policjanci wspólnie z  funkcjonariuszami Wydziału  Kryminalnego KWP w Lublinie na początku października na terenie Lublina zatrzymali 28-letniego obywatela Białorusi,  z kolei kilka dni temu  w Łodzi w ich ręce wpadł 50-letni mieszkaniec tego miasta.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwo.  Wobec obu mężczyzn Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE