Reklama

Areszt dla oszusta

Opublikowano:
Autor:

Areszt dla oszusta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzymiesięczny areszt tymczasowy zastosował Sąd Rejonowy w Lubartowie wobec 23-latka, który we wrześniu tego roku oszukał mieszkankę powiatu na kwotę 50 tys. zł. W rozmowie telefonicznej przekonywał, że jest policjantem, który rozpracowuje grupę przestępczą zajmującą się wyłudzaniem pożyczek z wykorzystaniem danych osobowych. Sprawca został zatrzymany przez lubartowskich funkcjonariuszy. Jak ustalili policjanci, nie było to pierwsze oszustwo mężczyzny.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o udział w   oszustwie  metodą „ na policjanta”. do przestępstwa doszło we wrześniu tego roku w powiecie lubartowskim.

Do mieszkanki powiatu zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta prowadzącego ważną sprawę kryminalną. Poprosił kobietę o pomoc. Poinformował, że rozpracowuje grupę przestępczą zajmującą się wyłudzaniem pożyczek z wykorzystaniem danych osobowych. Mężczyzna zapytał, czy kobieta posiada rachunki bankowe i w jakich placówkach.  Jeśli tak, istnieje konieczność  zablokowania ich przed dostępem przestępców. Rozmówczyni wskazała rzekomemu policjantowi placówki z posiadanymi rachunkami. Podała mu także  loginy i hasła do kont oraz tokeny z kodami. „Funkcjonariusz” polecił, aby ta udała się osobiście do banku, gdzie telefonicznie otrzyma dalsze instrukcje. Kiedy kobieta wraz mężem poszła do placówek bankowych, okazało się, że z kont zniknęło łącznie 50 tys. zł.

Lubartowscy kryminalni ustalili mężczyznę biorącego udział w tym przestępczym procederze. 23-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany, a Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. 23-latek poszukiwany był za podobne oszustwa na terenie całego kraju.

To nie jedyna osoba zatrzymana do tej sprawy. W październiku policjanci zatrzymali na terenie Lublina 28-letniego obywatela Białorusi, zaś w Łodzi - 50-letniego mieszkanca tego miasta. Sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE