18-latek oszukiwał na sprzedaży markowych butów

wiadomosci Zarzuty oszustwa usłyszał 18-latek z gm. Lubartów. Sprawca oferował do sprzedaży markowe buty, które jednak nigdy nie trafiły do mieszkańca Białej Podlaskiej.

Źródło: KWP w Lublinie

Opublikowano: 30 lipca 2020 09:32 | Aktualizacja: 30 lipca 2020 09:32

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 18-latek z gm. Lubartów podejrzewany jest o dokonanie oszustwa na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Sprawca oferował do sprzedaży limitowane buty sportowe znanej marki. Nie dotarły one jednak do kupującego. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że ofertę znalazł w Internecie. Po ustaleniu szczegółów przelał ponad 1300 zł., na wskazane przez sprzedającego konto. Korespondując z pokrzywdzonym 18-latek tłumaczył, że buty które wystawił, wygrał na stronie producenta. Niestety towar ten nigdy nie dotarł do kupującego.

 

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że „nielegalną działalnością nastolatka” pokrzywdzone zostały kolejne osoby. O dalszym losie 18-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.