Polesie Kock - Avia II Świdnik. Hat trick Adamczuka i wysoka wygrana Polesia

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Polesie Kock - Avia II Świdnik. Hat trick Adamczuka i wysoka wygrana Polesia - Zdjęcie główne

Polesie pnie się w górę tabeli. Po dziesięciu meczach ma na koncie 13 punktów, co daje mu miejsce w środku zestawienia KEEZA Lubelskiej Klasy Okręgowej | foto DSM/Archiwum

Sport Trzy gole w sobotnim meczu Polesia z Avią II strzelił Arkadiusz Adamczuk, dwa trafienia dołożył Szymon Kobiałka. W dziesiątej kolejce KEEZA Lubelskiej Klasy Okręgowej drużyna z Kocka rozbiła rezerwy Avii 5:1.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie po trafieniu Szymona Kobiałki. W 32. minucie gry świdniczanie doprowadzili do remisu, ale jeszcze przed przerwą Polesie odpowiedziało dwoma bramkami niezawodnego Arkadiusza Adamczuka.

Tuż po przerwie ten sam zawodnik podwyższył na 4:1, a w końcówce Kobiałka po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 5:1.

- Od początku do końca kontrolowaliśmy to, co się dzieje na boisku. Strzeliliśmy pięć goli, drugie tyle powinniśmy jeszcze strzelić. Nawet, gdy straciliśmy bramkę i było 1:1, to szybko dwukrotnie odpowiedzieliśmy. Bałem się tego meczu, bo dopadły nas problemy kadrowe, ale zagraliśmy dobrze. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - podsumowuje Grzegorz Białek, trener Polesia Kock.

Polesie Kock - Avia Świdnik 5:1 (3:1)
Bramki: Kobiałka 8', 81', Adamczuk 38', 42', 50', - 32'.
Polesie: Parzyszek - Dobosz, Ogórek, Feret, Golda, Kwiatkowski (84' Mitura), Pożarowszczyk, Pikul, Domański (72' Gruba), Kobiałka, Adamczuk.
Żółte kartki Polesia: Kwiatkowski.