MKS Ryki - Polesie Kock. Ważna wygrana, gospodarze mecz kończyli w dziewiątkę

Autor: | Zdjęcie: Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

MKS Ryki - Polesie Kock. Ważna wygrana, gospodarze mecz kończyli w dziewiątkę - Zdjęcie główne

foto Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Sport Polesie przywiozło komplet punktów z boiska MKS-u. Ekipa z Kocka wygrała w 11. kolejce KEEZA Lubelskiej Klasy Okręgowej na wyjeździe z drużyną z Ryk.

W sobotę zawodnicy Polesia dopisali do swojego dorobku ważne trzy pukty. Zespół z powiatu lubartowskiego wygrał 1:0 w delegacji z MKS-em Ryki.

Jedynego gola tego spotkania strzelił Szymon Kobiałka, który bramkarza rywali pokonał w 11. minucie gry. Podawał mu Arkadiusz Adamczuk, szybko wykonując rzut z autu, czym zaskoczył defensywę miejscowych. Kobiałka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i go przelobował.

Co ciekawe, MKS mecz kończył w dziewiątkę. Wcześniej z boiska wyleciało dwóch zawodników gospodarzy - jeden obejrzał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Arkadiuszu Adamczuku, drugiemu arbiter pokazał dwie żółte kartki.

- Bardzo dobrze wyglądaliśmy szczególnie w pierwszej połowie, w której mogliśmy szybko rozstrzygnąć losy tego meczu. Brakowało nam jednak skuteczności. Zdobyliśmy trzy punkty, to ważne, wyjazdowe zwycięstwo. I wreszcie zagraliśmy na zero z tyłu - ocenia Grzegorz Białek, trener Polesia Kock.

MKS Ryki - Polesie Kock 0:1 (0:1)
Bramki: Kobiałka 11'.
Polesie: Parzyszek - Dobosz, Golda, Domański (85' Majerek), Białek (65' S. Guz), Pożarowszczyk, Pikul, Kwiatkowski (80' J. Guz), Kobiałka, Adamczuk.
Żółte kartki Polesia: Pikul, Kobiałka, Białek.
Czerwone kartki: zawodnik MKS-u I 60' (za faul), zawodnik MKS-u II 85' (za dwie żółte).