Filip Michałów stawi się na konsultacjach 23 czerwca w Lublinie. W planach jest wspólny obiad, odprawa oraz trening. Wyjazd na turniej został zaplanowany na 24 czerwca. W kadrze są również byli gracze Lewartu: Łukasz Najda i Grzegorz Fularski.
UEFA Regions Cup, czyli rozgrywki mające na celu wyłonić najlepszą amatorską reprezentację w Europie mają już ponad 20-letnią historię. Pierwszy finał rozegrano w 1999 roku w Abano Terme we Włoszech, a tytuł wywalczyła drużyna Wenecji Euganejskiej, ponieważ w UEFA Regions Cup nie grają reprezentacje krajowe, reprezentacje regionów. Odpowiednikiem reprezentacji regionów są w Polsce reprezentacje wojewódzkich związków piłki nożnej i tutaj od razu warto podkreślić, że i Polacy mają sukcesy w UEFA Regions Cup. W 2007 i 2019 roku na najwyższym stopniu podium stawał zespół reprezentujący Polskę. Dwukrotnie był to Dolny Śląsk (reprezentacja Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej). W 2007 roku w Bułgarii, Dolnoślązacy pokonali w finale gospodarza – Region Południowo Wschodni, a trzy lata zwyciężyli w Burghausen, w Niemczech także gospodarza – reprezentację Bawarii.
Organizatorem Pucharu Regionów na szczeblu krajowym jest Polski Związek Piłki Nożnej, a organizatorem odpowiedzialnym za właściwą organizację rozgrywek jest Komisja Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN. Natomiast, zawody Pucharu Regionów na szczeblu krajowym mają za zadanie wyłonić Mistrza Polski Amatorów - reprezentacji WZPN, który będzie reprezentował PZPN w Pucharze Regionów UEFA (UEFA REGIONS’ CUP).
Drużyny biorące udział w finale Pucharu Regionów otrzymają puchary i medale ufundowane przez PZPN. Drużyna, która zajmie I miejsce otrzyma medale złote, II miejsce - medale srebrne, natomiast zdobywcy III i IV miejsca - medale brązowe.
Rozgrywki eliminacyjne na szczeblu krajowym odbywają się w grupach makroregionalnych, wg następującego podziału:
- grupa I obejmuje reprezentacje WZPN z województw: mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko -mazurskiego i podlaskiego. Prowadzącym rozgrywki jest Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.
- grupa II obejmuje reprezentacje WZPN z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Prowadzącym rozgrywki jest Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.
- grupa III obejmuje reprezentacje WZPN z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Prowadzącym rozgrywki jest Lubuski Związek Piłki Nożnej.
- grupa IV obejmuje reprezentacje WZPN z województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Prowadzącym rozgrywki jest Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.
Zgodnie ustawią w zmaganiach mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy:
- w dniu rozegrania przez zespół pierwszego meczu rundy eliminacyjnej XIII edycji mają ukończone 18 lat, a nie ukończyli lat 40
- nigdy nie podpisali kontraktu zawodowego z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych
- nigdy nie brali udziału w rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi oraz zagranicznych lig zawodowych
- nigdy nie brali udziału w mistrzostwach UEFA (z wyjątkiem rozgrywek młodzieżowych oraz turniejów UEFA Regions Cup)
- są zarejestrowani przez ostatnie dwa lata w klubach należących do ZPN, który reprezentują
(info - prawosportowe.pl)
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.