Reklama

Reklama

Filip Michałów w kadrze na UEFA REGIONS CUP!

Opublikowano:
Autor:

Filip Michałów w kadrze na UEFA REGIONS CUP! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ważny zawodnik Lewartu Lubartów został powołany na konsultację szkoleniową reprezentacji seniorów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w ramach przygotowań do Pucharu Regionów UEFA REGIONS CUP.

Reklama

Filip Michałów stawi się na konsultacjach 23 czerwca w Lublinie. W planach jest wspólny obiad, odprawa oraz trening. Wyjazd na turniej został zaplanowany na 24 czerwca. W kadrze są również byli gracze Lewartu: Łukasz Najda i Grzegorz Fularski.

UEFA Regions Cup, czyli rozgrywki mające na celu wyłonić najlepszą amatorską reprezentację w Europie mają już ponad 20-letnią historię. Pierwszy finał rozegrano w 1999 roku w Abano Terme we Włoszech, a tytuł wywalczyła drużyna Wenecji Euganejskiej, ponieważ w UEFA Regions Cup nie grają reprezentacje krajowe, reprezentacje regionów. Odpowiednikiem reprezentacji regionów są w Polsce  reprezentacje wojewódzkich związków piłki nożnej i tutaj od razu warto podkreślić, że i Polacy mają sukcesy w UEFA Regions Cup. W 2007 i 2019 roku na najwyższym stopniu podium stawał zespół reprezentujący Polskę. Dwukrotnie był to Dolny Śląsk (reprezentacja Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej). W 2007 roku w Bułgarii, Dolnoślązacy pokonali w finale gospodarza – Region Południowo Wschodni, a trzy lata zwyciężyli w Burghausen, w Niemczech także gospodarza – reprezentację Bawarii.

Organizatorem Pucharu Regionów na szczeblu krajowym jest Polski Związek Piłki Nożnej, a organizatorem odpowiedzialnym za właściwą organizację rozgrywek jest Komisja Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN. Natomiast, zawody Pucharu Regionów na szczeblu krajowym mają za zadanie wyłonić Mistrza Polski Amatorów - reprezentacji WZPN, który będzie reprezentował PZPN w Pucharze Regionów UEFA (UEFA REGIONS’ CUP).

Drużyny biorące udział w finale Pucharu Regionów otrzymają puchary i medale ufundowane przez PZPN. Drużyna, która zajmie I miejsce otrzyma medale złote, II miejsce - medale srebrne, natomiast zdobywcy III i IV miejsca - medale brązowe.

 

Rozgrywki eliminacyjne na szczeblu krajowym odbywają się w grupach makroregionalnych, wg następującego podziału:

- grupa I obejmuje reprezentacje WZPN z województw: mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko -mazurskiego i podlaskiego. Prowadzącym rozgrywki jest Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

- grupa II obejmuje reprezentacje WZPN z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Prowadzącym rozgrywki jest Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.

- grupa III obejmuje reprezentacje WZPN z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Prowadzącym rozgrywki jest Lubuski Związek Piłki Nożnej.

- grupa IV obejmuje reprezentacje WZPN z województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Prowadzącym rozgrywki jest Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

 

Zgodnie ustawią w zmaganiach mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy:

-  w dniu rozegrania przez zespół pierwszego meczu rundy eliminacyjnej XIII edycji mają ukończone 18 lat, a nie ukończyli lat 40

- nigdy nie podpisali kontraktu zawodowego z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych

- nigdy nie brali udziału w rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi oraz zagranicznych lig zawodowych

- nigdy nie brali udziału w mistrzostwach UEFA (z wyjątkiem rozgrywek młodzieżowych oraz turniejów UEFA Regions Cup)

- są zarejestrowani przez ostatnie dwa lata w klubach należących do ZPN, który reprezentują

(info - prawosportowe.pl)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy