Błękit Cyców - Polesie Kock. Polesie dało się przełamać Błękitowi

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Błękit Cyców - Polesie Kock. Polesie dało się przełamać Błękitowi - Zdjęcie główne

Polesie przegrało 13. mecz w tym sezonie | foto DSM/Archiwum

Sport Drużyna Fabiana Cioka była faworytem, ale przegrała w niedzielę na wyjeździe z walczącym o utrzymanie w KEEZA Lubelskiej Klasie Okręgowej Błękitem.

Polesie miało serię dobrych wyników, ale ostatnio musiało oddać walkowerem mecz Stali Poniatowa, a ostatnio przegrało aż 0:3 na własnym boisku z MKS-em Ryki. Drużyna z powiatu lubartowskiego w niedzielę miała poprawić sobie nastroje.

Dość powiedzieć, że Błękit w rundzie wiosennej do niedzielnego meczu zdobył ledwie jeden punkt. Kilka tygodni temu z zespołem pożegnał się Paweł Kamiński, a jego miejsce zajął Paweł Machnikowski. Nie przynosiło to przełożenia na wyniki. Aż do niedzielnego starcia z Polesiem.

W pierwszej połowie nie było goli. W 66. minucie Kamil Zieliński dał gospodarzom prowadzenie trafieniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Radość ekipy z Cycowa nie trwała długo, bo w 70. minucie Polesie wyrównało za sprawą gola Kacpra Rukasza, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z zawodników Błękitu.

W końcówce drużyna z powiatu lubartowskiego musiała radzić sobie w dziesiątkę, bo Damian Majerek obejrzał drugą żółtą kartkę. Błękit wykorzystał przewagę. W doliczonym czasie gry zwycięstwo gospodarzom dał Zieliński, który wykończył szybką kontrę.

Błękit wygrał w niedzielę z Polesiem 2:1 i było to pierwsze zwycięstwo zespołu z Cycowa od 13. meczów. Dla Polesia była to 13. porażka w tym sezonie.

- Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Wkradło się jakieś rozluźnienie w nasze szeregi. Do tego muszę bardzo rotować składem, nie mogłem skorzystać z ośmiu zawodników, m.in. ze względu na kartki czy kontuzje - zaznacza Fabian Ciok, trener Polesia Kock.

Po 27. meczach ekipa z Kocka ma na koncie 36 punktów i zajmuje ósme miejsce w tabeli. W niedzielę, 5 czerwca, Polesie zagra u siebie z Sokołem Konopnica. Początek o godz. 17.

Błękit Cyców - Polesie Kock 2:1 (0:0)
Bramki: Zieliński 66', 90'+2 - Rukasz 70' (k).
Błękit: Bieniek - Bednaruk (55' Terlecki), C. Zawrotniak, R. Bronowicki, Grzesiuk, Mroczek (90' Tkacz), Sowa, Adamchuk, Walkowski (65' Chapuła), Gajus (90' Sidorowski), Zieliński.
Polesie: Parzyszek - Dobosz, Pożarowszczyk, Golda, Rukasz, Majerek, Białek, Kobiałka, Pikul, Sokół (68' Kwiatkowski), Adamczuk.
Żółte kartki: Sowa, Adamchuk - Majerek x2, Adamczuk, Pożarowszczyk.
Czerwona kartka: Majerek 84' (za dwie żółte).