Dzień spotkań z lubartowskim regionalizmem rozpoczął się od spaceru po cmentarzu parafialnym, szlakiem zmarłych regionalistów.
Pamięć o regionalistach: Spacer po lubartowskim cmentarzu śladami pamięci regionalistów
Dalsza część to prezentacja publikacji Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego w Muzeum Ziemi Lubartowskiej. Uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej wystąpili w krótkim koncercie.
Punktem kulminacyjnym był finisaż wystawy Marka Danielkiewicza, lubartowskiego poety, który z powodzeniem odnajduje się też w sztukach plastycznych. Wystawę prezentowano w lubartowskim muzeum od 18 maja. Na jej otwarciu uczniowie II LO recytowali wiersze Marka Danielkiewicza.
Benefis i wystawa Marka Danielkiewicza: Benefis Marka Danielkiewicza w Muzeum Ziemi Lubartowskiej. Odznaka od ministra dla lubartowskiego poety (zdjęcia)
Jak powiedział na dzisiejszym finisażu wystawy dyrektor II LO Rafał Wrotkowski, działający w szkole teatr Scena 44 ma zamiar wystawić spektakl oparty na tekstach lubartowskiego poety.
- Moje wiersze czytali różni aktorzy, ś.p. Krzysztof Kolberger, aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, więc teraz niech to zrobią młodzi - powiedział Marek Danielkiewicz, wyraźnie zadowolony z pomysłu.
To nie koniec planów II LO związanych z twórczością lubartowskiego literata.
- W II LO trwa termomodernizacja. Modne są murale, więc chcemy stworzyć mural z wierszem, pomyśleliśmy, że mógłby to być pana wiersz - powiedzia dyrektor Rafał Wrotkowski.
- Macie ode mnie carte blanche - odpowiedział Marek Danielkiewicz.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.