Reklama

Wspólny Lubartów chce współpracować z powiatem w rękach PiS

Opublikowano:
Autor:

Wspólny Lubartów chce współpracować z powiatem w rękach PiS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura - Krzysztof Paśnik to dobry, ciepły facet, ktoś z nas - chwalił Grzegorz Gregorowicz Krzysztofa Paśnika podczas konferencji prasowej, którą KWW Wspólny Lubartów zorganizował 24 października.

W konferencji wzięli udział kandydaci komitetu, którzy zostali wybrani na radnych: Krzysztof Paśnik (kandydat na burmistrza, który został też wybrany na radnego; jeśli zostanie burmistrzem zrezygnuje z zasiadania w radzie), Grzegorz Gregorowicz, Jacek Tomasiak, Jacek Tchórz, Wojciech Osiecki, Grzegorz Jaworski, Renata Mazur, Teodor Czubacki. Wszyscy dziękowali wyborcom za poparcie i namawiali do głosowania na Krzysztofa Paśnika.

- Padają pytania co się stanie, jak Paśnik wygra, a w powiecie będzie rządził PiS. Nic się nie stanie. Bedę współpracował z każdym. Wyciągamy rękę do każdego samorządu, niezależnie cz będzie rządzony przez PiS czy PO czy inne komitety wyborcze - mówił Krzysztof Paśnik.

- To nie jest tak, że jesteśmy osobami, z którymi się nie da współpracować, że jesteśmy zawsze na nie. 141 razy głosowałem za, 30 razy przeciw - mówił Jacek Tchórz.

- Krzysztof Paśnik to dobry, ciepły facet, ktoś z nas. Gwarantem, że będzie samodzielny jako burmistrz jest atak, że będzie sterowany - mówił Grzegorz Gregorowicz.

Jacek Tomasiak zapewniał, że komitet jest gotów do współpracy ze wszystkimi siłami politycznymi w mieście. Nie będzie tworzył podziałów jak w polityce ogólnopolskiej na wyborców PiS i pozostałych.

- U Grzegorza Gregorowicza jest więcej prawa i sprawiedliwości niż w lubartowskim PiS - mówił.

Tomasiak zapowiedział na dzisiaj konferencję prasową, na której Wspólny Lubartów przedstawi swojego koalicjanta. Jak mówił, koalicja PiS i Wspólnota Lubartowska nie ma większości pozwalającej na samodzielne rządy w mieście (oba te komitety wprowadziły łącznie 10 radnych). Żeby uzyskać większość potrzeba 11 głosów. Taką ilość radnych dawałaby Wspólnemu Lubartowowi (osiem mandatów w radzie) koalicja z KWW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska (3 mandaty).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE