Reklama

Telewizja w Kozłówce

Opublikowano:
Autor:

Telewizja w Kozłówce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Ubiegły tydzień upłynął w Muzeum Zamoyskich pod znakiem telewizji. Powstawały tu dwa programy telewizyjne, które już we wrześniu zostaną wyemitowane w programach ogólnopolskich.

 

18 sierpnia do Kozłówki przyjechała ekipa TVP Kultura. Stacja, wspomagana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, realizuje cykl programów przedstawiających „Pomniki Historii”, czyli najważniejsze zabytki w Polsce. Na tej liście znalazło się m.in. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Program prowadzi Katarzyna Sanocka, a jego reżyserem jest Tomasz Drozdowicz.

20 i 21 sierpnia do Kozłówki przyjechali twórcy programu „1200 muzeów”. Prowadzi go Adam Grzanka – aktor kabaretowy, satyryk, muzyk kapeli metalowej, członek grupy rekonstrukcyjnej, miłośnik broni pancernej i elektronicznych gadżetów, kolekcjoner historycznych sentencji i anegdot o słynnych ludziach. Pomysłodawcą cyklu jest Krzysztof Glondys – autor telewizyjnych reportaży i filmów dokumentalnych, publicysta specjalizujący się w tematyce kulturalnej. Program jest emitowany w TVP Regionalnej w soboty o 17.00.

Zdjęcia do obydwu produkcji powstawały w pałacu, Galerii Socrealizmu oraz na dziedzińcu i w parku kozłowieckim. Efekt pracy ekip telewizyjnych poznamy już wkrótce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE