Reklama

Starostwo doniosło na byłego dyrektora szpitala do prokuratury. Placówka ma coraz większe straty

Opublikowano:
Autor:

Starostwo doniosło na byłego dyrektora szpitala do prokuratury. Placówka ma coraz większe straty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez poprzedniego dyrektora SP ZOZ złożył do prokuratury Zarząd Powiatu Lubartowskiego. - Chodzi o niezasadne wydatkowanie pieniędzy z budżetu szpitala - wyjaśnia starosta. Tymczasem placówka zmaga się ze wzrastającymi stratami finansowymi.

O zawiadomieniu poinformowała starosta Ewa Zybała na ubiegłotygodniowej sesji Rady Powiatu.
"Szkoda majątkowa w wielkich rozmiarach"
Władze Starostwa Powiatowego w Lubartowie w lipcu br. powiadomiły prokuraturę o nieprawidłowym, ich zdaniem, zarządzaniu miejscowym szpitalem przez poprzedniego dyrektora. Podstawę do tego stanowią wnioski z audytu przeprowadzonego w placówce na początku br.
"Na zlecenie Starostwa Powiatowego w Lubartowie, w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lubartowie został przeprowadzony audyt. Z analizy dokumentów sporządzonych przez audytora wynikły okoliczności, które dają podstawę do podejrzenia popełnienia przestępstwa przez dyrektora SP ZOZ w Lubartowie, który poprzez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku wyrządził SP ZOZ  Lubartowie szkodę majątkową w wielkich rozmiarach" - czytamy w uzasadnieniu decyzji Zarządu Powiatu o zgłoszeniu sprawy do prokuratury.
- Chodzi o niezasadne wydatkowanie pieniędzy z budżetu szpitala. Było też konieczne przeprowadzanie konkursów (na podstawie których powinno się zawierać umowy z lekarzami - przyp. red.), jednak ich nie organizowano. Nie było innego wyjścia, musieliśmy powiadomić o tym prokuraturę. To rutynowe działanie - wyjaśnia Ewa Zybała.
Jak poinformował nas Zbigniew Rafałko, szef lubartowskiej prokuratury, zostało w tej sprawie wszczęte postępowanie przygotowawcze.
 
(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE