Reklama

Seria sukcesów uczniów II LO

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Seria sukcesów uczniów II LO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie ostatnio może cieszyć się wyjątkowo wieloma sukcesami uczniów. Emilia Oniszczuk, Przemysław Podleśny, Mateusz Kołodziejczyk, Jan Adamek, Wiktoria Piskorska, Julia Szymanek, Magdalena Skrzypiec - to tylko niektórzy uczniowie, osiągający najwyższe wyniki na różnych etapach olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Ostatni czas przyniósł rozwiązania kilku konkursów matematycznych. W XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego ALFIK Wiktoria Piskorska z klasy IIIa zajęła pierwsze miejsce w województwie, a jej koleżanka z klasy Julia Szymanek zajęła drugie miejsce w województwie. Dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego i dobrego wyniku otrzymali również: Emilia Oniszczuk, Artur Przybysławski i Weronika Gziut z klasy Ia, Krzysztof Michałowski z klasy Ie, Kaja Karwacka, Magdalena Skrzypiec i Aleksander Wójtowicz z klasy IIa. Uczniowie II LO chętnie biorą udział w tym konkursie i w każdej edycji osiągają sukcesy. Alfik Matematyczny motywuje uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań, pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Jan Adamek z klasy II a oraz Przemysław Podleśny z klasy IIIa zakwalifikowali się do finału Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego, organizowanego przez Instytut Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Finałowe zmagania odbędą się 16 marca 2018 r. w siedzibie WAT.

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest jedną z 13 olimpiad naukowych, które mają etapy międzynarodowe. Olimpiada stawia sobie za cele poszerzenie interdyscyplinarnych kompetencji w zakresie lingwistyki teoretycznej, matematycznej i stosowanej. Zadania rozwijają zainteresowania uczniów metodami nauk ścisłych, stosowanymi w lingwistyce i poszerzają wiedzę z tego zakresu. Do półfinału tej Olimpiady zakwalifikowało się 3 uczniów II LO: Emilia Oniszczuk z klasy Ia, Magdalena Skrzypiec z klasy IIa i Przemysław Podleśny z klasy IIIa.

Przemek Podleśny zakwalifikował się także do zawodów drugiego stopnia LXIX Olimpiady Matematycznej.

Opiekunkami uczniów w potyczkach matematycznych są: Katarzyna Kowalczyk i Ewa Biernacka.

Inne konkursy również cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. 7 grudnia 2017 r. odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Przedsiębiorczości. Już wiemy, że do etapu okręgowego decyzją Komitetu Okręgowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zakwalifikował się Mateusz Kołodziejczyk, uczeń klasy II a, pracujący pod kierunkiem Elżbiety Mizio - nauczyciela podstaw przedsiębiorczości.

Emilia Oniszczuk z kl Ia i Przemysław Podleśny z klasy III a zakwalifikowali się do części ustnej etapu okręgowego XLI Olimpiady Języka Angielskiego. Na tym etapie Olimpiady współzawodniczyć będą uczniowie z województw lubelskiego i podkarpackiego. Opiekunem uczniów z II LO jest Przemysław Oniszczuk.

Uczniowie klasy IG pod opieką Anny Przybysławskiej brali udział w konkursach związanych z językiem francuskim. W XIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Francji

Adrian Antoniak, Łukasz Dybała i Michał Bobikowski wykazali się olbrzymią wiedzą o kraju Napoleona, Asterixa i Coco Chanel. W Konkursie Wiedzy o Krajach Frankofońskich Adrian Antoniak i Łukasz Dybała zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Przemysław Podleśny, uczeń klasy III a, zakwalifikował się do finału Konkursu Fizycznego, organizowanego przez Politechnikę Warszawską, który odbędzie się 3 marca 2018 roku. Opiekunem ucznia jest nauczyciel fizyki Jolanta Prokopowicz.

Do etapu wojewódzkiego V edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" zakwalifikowali się: Wiktoria Pacek z klasy IIg oraz Mateusz Kołodziejczyk z klasy IIa, pracujący pod opieką Adama Sabata. Mateusz Kołodziejczyk uzyskał najlepszy wynik w województwie!

To tylko styczniowe sukcesy uczniów II LO. Czekamy na rozstrzygnięcia kolejnych konkursów, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „MAT", który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. Wszystkim uczniom II LO i ich opiekunom bardzo gorąco gratulujemy tak wysokich osiągnięć w wielu dziedzinach!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE