Reklama

Recytatorski sukces Oli Karwat ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

Recytatorski sukces Oli Karwat ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 23 maja 2018 w Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. 

Zadaniem uczestników było przygotowanie recytacji jednego utworu (wiersz, fragment prozy lub dramatu) w dwóch wersjach językowych. Warunkiem przystąpienia do konkursu było także wykonanie przez uczestnika pracy plastycznej inspirowanej wybranym utworem lub postacią autora recytowanego tekstu.

Szkołę Podstawową nr 3 w Lubartowie reprezentowały gimnazjalistki z II b: Aleksandra Karwat i Karolina Tomala przygotowane przez Sylwię Lipiec. Ola recytowała po niemiecku i po polsku balladę Johanna Wolfganga von Goethe "Król Olszyn", a Karolina w tych samych językach brawurowo zaprezentowała "Lokomotywę" Juliana Tuwima.

Oceniając wystąpienia oraz prace plastyczne uczniów komisja konkursowa brała pod uwagę: wybór tekstu, troskę ucznia o czystość i piękno języka, interpretację; sposób prezentacji – wspieranie recytacji gestem, rekwizytem, kostiumem, walory estetyczne pracy plastycznej i związek pracy plastycznej z wybranym tematem.

Przy tak surowych kryteriach i ocenie jury składającego się z nauczycieli języków obcych – angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i rosyjskiego sukces odniosła Ola Karwat zajmując I miejsce ex aequo z Darią Abramczuk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Lublinie. Nagrodą dla Oli był kurs języka angielskiego o wartości 980 zł w szkole językowej Linguaton oraz upominki od Przedsiębiorstwa Handlowego Barć.

Gratulujemy sukcesu!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE