Reklama

Powiat bez ptasiej grypy

Opublikowano:
Autor:

Powiat bez ptasiej grypy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wojewoda Lubelski Lech Sprawka uchylił rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatów lubartowskiego, parczewskiego, łęczyńskiego i włodawskiego.

Ptasia grypa ujawniła się w gminie Uścimów w ostatnich dniach 2019 r. Wielu hodowców straciło tysiące sztuk drobiu. Na mocy rozporządzenia wojewody wprowadzono nadzwyczajne środki, m.in. zakaz wjazdu do gminy osób niezameldowanych na jej terenie.

- Rozprzestrzenianie się wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie Powiatu Lubartowskiego zostało powstrzymane już w pierwszych dniach stycznia. W związku z brakiem kolejnych przypadków, Wojewoda Lubelski uchylił rozporządzenie dotyczące zwalczania wirusa oraz wynikające z niego zakazy. Potwierdza to, że mięso drobiowe pochodzące z terenu naszego powiatu jest całkowicie bezpieczne dla konsumentów - pisze starosta Ewa Zybała na facebooku.

Wojewoda uchylił rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatów lubartowskiego, parczewskiego, łęczyńskiego i włodawskiego 7 lutego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE