Reklama

Podpalacz grasował w Brzostówce. Za kratki trafił mieszkaniec wsi

Opublikowano:
Autor:

Podpalacz grasował w Brzostówce. Za kratki trafił mieszkaniec wsi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura - Ogień był tak duży, że był widziany w Łucce - mówi strażak z OSP Brzostówka o pożarze słomy na polu w tej miejscowości. W jednym dniu, 18 października, we wsi wybuchły trzy pożary. Na początku ubiegłego tygodnia mieszkańcy wsi odetchnęli - policja zatrzymała podejrzanego podpalacza.

18 października Brzostówka stanęła w ogniu. Najpierw około godz. 7 rano palił się pustostan - drewniany budynek mieszkalny, kryty blachą.

 

- Pożar wybuchł na zewnątrz. Zastęp OSP Nowa Wola gasił go wodą od strony północnej - informuje mł. bryg. Dariusz Sierocińki. Strażacy z OSP Brzostówka organizowali pobór wody do gaszenia pożaru. Budynek został zniszczony w 10 procentach. Tego samego dnia o 22:55 paliły się dwie sterty bel słomy na polu - łącznie 500 sztuk. Pożar stwarzał zagrożenie dla kolejnej sterty oddalonej o 20 metrów. Słoma była rozciągana przy pomocy ciągnika rolniczego i polewana wodą z hydrantu. W gaszeniu pożaru uczestniczyły zastępy JRG Lubartów, OSP Brzostówka, OSP Nowa Wola, OSP Ostów Lub, OSP Jamy i OSP Wola Sernicka.

 

Godzinę później, około 23:53, zapaliła się stodoła drewniana, kryta blachą. Pożar stwarzał zagrożenie dla innych obiektów. Stodoła spłonęła całkowicie, pogorzelisko dogaszały zastępy JRG Lubartów i OSP Jamy.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE