Reklama

„Opowieści wigilijne” w PMDK

Opublikowano:
Autor:

„Opowieści wigilijne” w PMDK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 17 grudnia 2019 r. o godz. 12.00 w sali rycerskiej pałacu Sanguszków w Lubartowie - siedzibie Starostwa Powiatowego - odbyła się gala finałowa XXI Powiatowego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Opowieści wigilijne”, organizowanego przez PMDK w Lubartowie.

Na uroczystości pojawiło się 72 laureatów nagród i wyróżnień przyznanych przez jury konkursu oraz jedna laureatka Nagrody Specjalnej Dyrektora PMDK .
Na konkurs nadesłano w sumie 517 (417) prac plastycznych i literackich (100). Nad pracami konkursowymi pochyliło się sześcioosobowe, niezależne grono jurorów. W konkursie plastycznym w składzie komisji znalazł się plastyk i nauczyciel, pan Cezary Misiurski, Natalia Tarasiuk – artysta plastyk oraz duszpasterz i katecheta br. Paweł Działa. Nad werdyktem konkursu literackiego pracowali: Ariadna Ewa Zalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, Andrzej Rybak - kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie oraz dziennikarka i autorka bloga o kulturze „LubartOpen” Aleksandra Jędryszka.
Uroczyste wręczenie nagród utalentowanym plastykom i literatom była też okazją do prezentacji wychowanków PMDK. Wiersze nagrodzonych w konkursie recytowali wychowankowie pracowni teatralnej – Aleksandra i Antoni Kozak ( opiekun: Małgorzata Adamczyk)., zaś kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne wykonali wychowankowie pracowni muzycznej - trio Hanna Wierzchoń, Dżesika Cebera i Wiktoria Kobyłka ( opiekun: Grażyna Grymuza) oraz pan Mateusz Obroślak wraz z wychowankami.
Podczas finału „Opowieści wigilijnych” w holu pałacu została otwarta wystawa pokonkursowa, którą w do końca stycznia będzie można podziwiać na parterze i I piętrze siedziby Starostwa Powiatowego w Lubartowie.
Organizator zadbał także o publikację nagrodzonych prac konkursu literackiego – są one dostępne na stronie internetowej PMDK:
https://www.mdk.lubartow.pl/…/OPOWIE%C5%9ACI%20WIGILIJNE%20…

Zapraszamy do przeczytania wszystkich nagrodzonych prac, a życząc wszystkim radosnego świętowania Bożego Narodzenia cytujemy nagrodzony wiersz Bartosza Barszcza: ( JPEG)

fot. Dominika Kłębukowska-Wąchocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE