Reklama

Lubartowska "nocna zmiana" - zdecydowana większość rady przeciw przewodniczącemu

Opublikowano:
Autor:

Lubartowska "nocna zmiana" - zdecydowana większość rady przeciw przewodniczącemu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Za podwyższeniem diety zagłosowało 16 osób spośród 19 obecnych na sesji. Projekt poparło też sześć osób z klubu Wspólny Lubartów, który do tej pory był zdyscyplinowaną formacją w ręku niekwestionowanego lidera, Jacka Tomasiaka. Podczas miesięcznego sporu o podwyżki diet, na sesji 23 sierpnia przy Tomasiaku został tylko Wojciech Osiecki.

Projekt podwyżki diet dla radnych pojawił się w połowie lipca. Opracował go Grzegorz Gregorowicz - jeden z filarów Wspólnego Lubartowa. Pod projektem podpisało się 16 osób ze wszystkich klubów radnych. Nie zwrócono się o podpis do Jacka Tomasiaka. Przewodniczący Rady Miasta negatywnie odniósł się do projektu.

Kwestię diet rozstrzygnięto na sesji Rady Miasta 23 sierpnia. Była to sesja nadzwyczajna zwołana z inicjatywy burmistrza Krzysztofa Paśnika. W jej programie nie było punktu dotyczącego wysokości diet radnych. Sesja opóźniła się o około półtorej godziny, bo radni obradowali wcześniej na wspólnym posiedzeniu komisji. Rozpoczęła się przed godziną 18. W przerwie między posiedzeniem a rozpoczęciem sesji dało się zauważyć ożywienie wśród radnych. Grzegorz Gregorowicz rozmawiał z radnymi z klubu PiS, potem z Andrzejem Zielińskim z klubu KO. Jacek Tomasiak długo rozmawiał z kimś przez telefon. Po rozpoczęciu sesji niespodziewanie wniosek o rozszerzenie porządku obrad o projekt uchwały po podwyżkę diet złożył Grzegorz Gregorowicz. 

- Żeby przeciąć sytuacje, które się dzieją, żeby zakończyć spór, żebyśmy angażowali swoje siły do pracy, wyrażam zgodę na rozszerzenie porządku obrad - powiedział burmistrz, Krzysztof Paśnik. Część radnych podziękowała mu za to oklaskami.

 

Więcej - w papierowym wydaniu Wspólnoty Lubartowskiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE