Reklama

Kramarze mogą stanąć przy ul. Cmentarnej

Opublikowano:
Autor:

Kramarze mogą stanąć przy ul. Cmentarnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Osoby prowadzące handel w dniu odpustu św. Anny chcą, żeby odbywało się to przy ul. Cmentarnej. Kupcy napisali w tej sprawie petycję do Rady Miasta. Jej rozpatrzenie należy jednak do kompetencji burmistrza, dlatego rada podjęła uchwałę o przekazaniu mu petycji.

- Jako klub Wspólnota Lubartowska przyjęliśmy stanowisko popierające kupców. W 2017 r. burmistrz Janusz Bodziacki przeniósł handel w dniu odpustu na plac przed ratuszem i obroty kupców spadły o 70 proc. w stosunku do roku poprzedniego - mówi radny Tomasz Krówczyński. Według niego w 2018 r. kiedy handel odbywał się przy ul. Cmentarnej obroty wróciły do poziomu sprzed 2017 r.

- Załatwimy petycję pozytywnie - zadeklarował burmistrz Krzysztof Paśnik. Jednak radni ze Wspólnoty Lubartowskiej zwracają uwagę na fakt, że wyłączenie ruchu na ul. Cmentarnej wymaga uzgodnień z policją i starostwem powiatowym. To zaś są długotrwałe procedury.
Według zastępcy burmistrza Jakuba Wróblewskiego nie ma żadnego zarządzenia, które zmuszałoby kupców do handlu na placu przed ratuszem. Uchwała Rady Miasta z 2015 r. umożliwia handel także na ul. Cmentarnej, chociaż bez wyłączania jej z ruchu. Zastępca burmistrza zwraca uwagę, że mieszkańcom ul. Cmentarnej handel może przeszkadzać i mogą protestować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE