Reklama

Dydaktycznie i słodko, czyli przepis maturzystów na udaną wycieczkę

Opublikowano:
Autor:

Dydaktycznie i słodko, czyli przepis maturzystów  na udaną wycieczkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Niewielu z Was pewnie zdaje sobie sprawę z tego jak ciekawa może być chemia. Klasa IIIF z I LO w Lubartowie miała okazję przekonać się o tym po raz kolejny na “Chemicznym niezbędniku maturzysty”- warsztatach chemicznych organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Pod czujnym okiem Pani Krystyny Urban i profesorów uniwersytetu, tym razem nie w klasie, lecz samodzielnie wykonywaliśmy reakcje otrzymywania związków nieorganicznych, które często dawały barwny efekt, niczym kolorowe suknie prosto ze studniówkowego parkietu. Zajęcia pomogły nam utrwalić materiał do matury i zobrazować doświadczenia często występujące w arkuszach egzaminu dojrzałości, z którym zmierzyć się będziemy musieli już w kwietniu. Efekt wizualny był jedynie dodatkiem.

Po warsztatach udaliśmy się na zwiedzanie budynku uniwersytetu. Wizyta w nowoczesnej bibliotece i strefie “chill outu” bez wątpienia zachęciły wielu do rozważenia dostępnych tam kierunków studiów.

Wycieczka zakończyła się na słodko, bo na wykładzie pod tytułem “Miód mądrością medycyny naturalnej” próbowaliśmy różne rodzaje miodu. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o jego właściwościach. Do tematu najbardziej entuzjastycznie podeszła żeńska część klasy wraz z Panią Marzanną Michalską- teraz bez wątpienia można je uznać za prawdziwe koneserki miodu.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom,  którzy chcieli towarzyszyć nam w zdobywaniu wiedzy w tak ciekawej formie. I cóż…. mamy nadzieję na więcej!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE