Reklama

8 tys. ton osadów ściekowych z "Czajki" trafiło do Michowa

Opublikowano:
Autor:

8 tys. ton osadów ściekowych z "Czajki" trafiło do Michowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Po awarii warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka" osady ściekowe przeznaczone do spalenia pojechały w Polskę. Część szlamu dotarła do firmy położonej na terenie Michowa. Spółka twierdzi, że osady są bezpieczne, ale miejscowych i tak obleciał strach.

Ludzie pytali pod kościołem

 O tym, że osady z "Czajki" zamiast podlegać spaleniu, są rozwożone po różnych miejscach w Polsce, jest głośno w mediach od kilku dni.

- Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji potwierdziło, że na przełomie listopada i grudnia 2018 r. doszło na terenie oczyszczalni ścieków Czajka do awarii, która spowodowała wyłączenie Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych. Spalarnia osadów od tego czasu nie działa, a osady ściekowe z Warszawy są wywożone przez zakontraktowane do tego celu firmy - alarmowała m.in. telewizja publiczna. I padła nazwa Michów.

-  Media podały, że z Warszawy wywożą osady ściekowe do całej Polski, w tym do Michowa. Zrobiła się wielka afera. Ludzie pod kościołem mówili, ale myślałem, że może źle zrozumieli i chodzi o Miechów, nie Michów. Ale na to wygląda, że to jednak dotyczy naszego Michowa - mówi Roman Adamczyk, przewodniczący Rady Gminy Michów.

Warszawskie  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji potwierdziło informacje o awarii

- Spalarnia osadów od tego czasu nie działa, a osady ściekowe z Warszawy są wywożone przez zakontraktowane do tego celu firmy - podało w komunikacie.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE