9 czerwca uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie wyruszyli w podróż do Poleskiego Parku Narodowego. W wycieczce uczestniczyły klasy III i oraz II b pod opieką nauczycieli: Agnieszki Opolskiej, Aleksandry Solarz, Agnieszki Adamczyk-Siodłowskiej oraz Konrada Pciana.
Z miejscowości Stare Załucze uczniowie kroczyli ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą "Spławy" pod czujnym okiem pani przewodnik z Poleskiego Parku Narodowego, która przez całą drogę starała się jak najlepiej przekazać młodzieży swoją wiedzę o występujących na terenie parku gatunkach roślin i zwierząt. Opowiadała o takich zwierzętach jak: łoś, żuraw, bóbr, orzeł bielik, łabędź niemy, żółw błotny, błotniak stawowy, łyska, podgorzałka czy czapla biała. Podczas postojów korzystając z pomocniczego kijka, znajdowała i prezentowała uczniom najbardziej charakterystyczne rośliny Poleskiego Parku Narodowego.
Ścieżka wynosząca około 7,5 km prowadziła drewnianymi kładkami do punktu widokowego znajdującego się na jeziorze Łukie. Na zbiorniku wodnym zamieszczony był ruchomy pomost, który urozmaicił naszą wycieczkę. Uczniowie idąc po kładkach do miejsca docelowego, musieli być bardzo ostrożni, ponieważ kładki otaczały bagna, które w niektórych miejscach sięgały nawet 17 m głębokości. Podczas drogi mogliśmy podziwiać oryginalne walory przyrodnicze Parku oraz napotkane tam zwierzęta i owady.
Po zakończonej trzygodzinnej wędrówce uczestnicy wycieczki mogli odpocząć w restauracji, obserwować żółwie błotne w oczku wodnym oraz obejrzeć zbiory Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Starym Załuczu. Tego pięknego dnia wszyscy powrócili zmęczeni, ale szczęśliwi do domu, wraz z rumieńcami czerwcowego słońca na twarzach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.