Reklama

Reklama

Wróci handel na plac przed ratuszem w Lubartowie? Co na to burmistrz i radni?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wróci handel na plac przed ratuszem w Lubartowie? Co na to burmistrz i radni? - Zdjęcie główne

W tym miejscu rolnicy będą w piątki i soboty prowadzić handel bez ponoszenia opłat targowych. Czy handel wróci też na plac przed ratuszem?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Na placu przed ratuszem miejskie targowisko istniało kilkadziesiąt lat. Czy jest szansa, żeby sprzedający powrócili do centrum Lubartowa?

Reklama

Gminy mają obowiązek wyznaczyć miejsce do prowadzenia handlu przez rolników i ich domowników w piątki i soboty. Tak wynika z ustawy o ułatwieniach w prowadzeniu handlu przez rolników. Miasto zaproponowało miejsce na targowisku, blisko ogrodzenia parku. Obecnie parkują tam samochody, z których niektórzy rolnicy już teraz prowadzą handel.  Według uchwały rolnicy w dwa dni, w piątek i sobotę, mogą prowadzić tam handel, nie płacąc za miejsce.

Za projektem uchwały zagłosowało 11 radnych, 8 osób wstrzymało się od głosu.
W wyborach obiecywali: handel wróci do centrum!

Podczas dyskusji powróciła sprawa handlu na placu przed ratuszem, gdzie targowisko istniało kilkadziesiąt lat. Zostało zlikwidowane za kadencji burmistrza Jerzego Zwolińskiego. Teraz na placu niewiele się dzieje, choć przy nim ma siedzibę Lubartowski Ośrodek Kultury jedynie sporadycznie organizujący tam imprezy.- Wywodzę się ze środowiska, które przez wiele lat obiecywało, że targ powróci na plac obok ratusza. Tutaj targ miał się znajdować, miały być wyznaczone miejsca, miał być przygotowany regulamin, jeśli chodzi o handel koszyczkowy - mówił radny Jacek Tomasiak. 

Co na to burmistrz Krzysztof Paśnik?
-  Powinniśmy sobie zadać pytanie, czy chcemy, żeby to było miejsce jak w Brugii, czy jak w Stambule - powiedział burmistrz.
 
Co wynikło z dyskusji na sesji Rady Miasta? Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy