Wojewódzkie mistrzostwa w Niedźwiadzie. Zmagania w tenisie stołowym (zdjęcia)

Informacje lubartowskie Miejscem zmagań zawodników z całego województwa była Niedźwiada.

19-20.03.2022 roku w hali sportowej na terenie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Niedźwiadzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym w kategoriach: skrzat, młodzik młodszy oraz senior. Rywalizacja obejmowała gry indywidualne, mieszane, podwójne i drużynowe. W zmaganiach sportowych wzięło udział 36 skrzatów (dziewcząt i chłopców), 33 młodzików młodszych (dziewcząt i chłopców) i 73 seniorów (mężczyzn i kobiet). Łącznie rozegranych zostało 16 kategorii.

Poziom w grach finałowych seniorów i seniorek był bardzo wysoki, spotkali się zawodnicy z najwyższych lig państwowych (Superligi Mężczyzn i Ekstraklasy Kobiet). W finale seniorów zwyciężył Filip Szymański (Akademia Zamojska Trefl Zamość), a tuż za nim był Marcin Litwiniuk (ATS Akanza UMCS Lublin). Wśród seniorek bezkonkurencyjna okazała się Karolina Lalak (Akademia Zamojska Trefl Zamość), zaś drugie miejsce zajęła Kamila Głodek (ATS Akanza UMCS Lublin). MKS STS Lubartów był reprezentowany przez liczną grupę zawodników z terenu Gminy Niedźwiada. Nasi sportowcy zdobyli aż trzy srebrne medale. W grze podwójnej skrzatów zwycięskie okazały się deble Jan Borzęcki (Pałecznica) i Błażej Kosik (Klementynów) oraz Antonina Borzęcka (Pałecznica) i Nikola Urbańczyk (Żaczek Fajsławice).

Wręczenia medali, pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dokonali: Wójt Gminy Niedźwiada Marek Kubik, Sekretarz Gminy Niedźwiada Małgorzata Jaksim oraz Prezes LOZTS Dariusz Wierzchowski.