Reklama

Reklama

W Lubartowie demonstrowali poparcie dla Unii Europejskiej. Wiec pod siedzibą starostwa powiatowego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Około 30 osób zebrało się pod pałacem Sanguszków, żeby wyrazić swoje poparcie dla UE i sprzeciw wobec polityki rządu, która według nich prowadzi do izolacji Polski w Unii i może doprowadzić do Polexitu.

Reklama

Uczestnicy wiecu mieli flagi Polski i Unii Europejskiej. Wzięli w nim udział przedstawiciele Polski 2050, Koalicji Obywatelskiej, osoby bezpartyjne, przyjechała grupa młodzieży reprezentującej organizacje lewicowe z Lublina.

Uczestnicy demomstracji wyrażali swój sprzeciw wobec polityki rządu, kóra ich zdaniem prowadzi do osamotnienia Polski w UE, w konsekwencji może doprowadzić do opuszczenia Unii przez nasz kraj.

- Bardzo się cieszę, że tutaj jesteśmy, żeby powiedzieć, jak UE jest dla nas wszystkich ważna - mówił organizator spotkania Jakub Wróblewski (Polska 2050).

Andrzej Zieliński z Koalicji Obywatelskiej przytoczył kilka wypowiedzi działaczy PiS, krytykujących UE. Pokazał okładkę prorządowego tygodnika "Do Rzeczy", na której tytuł głosi: "Unii trzeba powiedzieć: dość. Polexit - mamy prawo o tym rozmawiać".

- Zaprzeczenie, że PiS, ekipa rządząca nie chce nas wyprowadzić z UE, jest nieprawdą, dlatego, że fakty obiążają tę władzę coraz bardziej - mówił Andrzej Zieliński. - Marek Suski, jeden z czołowych działaczy PiS, powiedział: będziemy walczyć z okupantem brukselskim - cytował Zieliński.

Na zakończenie wiecu uczestnicy odśpiewali "Odę do Radości", hymn UE.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy