Reklama

Reklama

Triduum Paschalne w Lubartowie. Plan uroczystości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Triduum Paschalne w Lubartowie. Plan uroczystości - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Dziś Wielki Czwartek - początek Triduum Paschalnego. Podajemy plan uroczystości w lubartowskich parafiach.

Reklama

Parafia św. Anny

 

W Wielki Czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00. będziemy dziękować Bogu za dar: Eucharystii i kapłaństwa.

Modlitwy Wielkiego Piątku rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz.18.00 Wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami miasta. Po powrocie do Bazyliki około godz. 19.30 będziemy uczestniczyć w liturgii Wielkiego Piątku. Istotną tajemnicą tego wieczoru jest przeżywanie liturgii i przyjęcie komunii św. wynagradzającej, a adoracja Krzyża łączy się z łaską odpustu zupełnego. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu będziemy modlić się przy Grobie Pańskim Nowenną do Bożego Miłosierdzia oraz śpiewem Gorzkich Żali. Wielki Piątek, w Bazylice, będzie całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim.

W Wielką Sobotę liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. o godz.19.40 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

Poświęcenie pokarmów na wioskach w Wielką sobotę: 

  • w Chlewiskach o godz. 9.45,
  • w Pałecznicy w kaplicy o godz. 10.00, następnie około 10.15 kapłan uda się do Kol. Pałecznica
  • w Szczekarkowie o godz. 9.45 następnie w Klementynowie około godz. 10.00.
  • w Nowodworze w kaplicy o godz. 9.45 i w drodze powrotnej Nowodwór Piaski.Triduum Paschalne w kaplicach:
  • w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę o godz. 16.00
  • w Zmartwychwstanie Pańskie o godz. 8.30
 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek o godz. 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji Ciemnicy. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:30 , o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu. Pierwszy dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane przy adoracji krzyża jak co roku przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

W sobotę dzień żałoby i modlitwy przy grobie. Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 8:00 do 12:00 co pół godziny. Poświęcenie pokarmów u sióstr w Jadwinowie o godz. 8:30 i w Annoborze o godz. 9:00. W tym dniu można będzie złożyć dar do koszyków z darów żywnościowych dla potrzebujących.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00 od poświęcenia ognia przed kościołem.

 

Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego

W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Adoracja do godz. 21.00.

W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia. Nabożeństwo Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża o godz. 18.00

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 do godz. 12.00 co pół godziny. W Brzezinach o godz. 9.00 i 12.00. Po poświęceniu o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12.00. W Woli Lisowskiej o godz. 9.30 przy bloku i godz. 9.45 przy sklepie. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Przed liturgią o godz. 17.40 - Gorzkie Żale.

 

Kościół oo. Kapucynów

Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.

Wielki Piątek - O godz. 7:15  wspólne celebrowanie jutrzni połączonej z godziną czytań. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego i pierwszy dzień nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia

Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 17:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Spowiedź od godz. 8:00 do 16:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 24:00. Godzina Święta o 23:00.

Wielka Sobota - adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. O godz. 7:15 wspólne celebrowanie liturgii godzin – jutrzni połączonej z godziną czytań. O godz. 15.00 koronka i drugi dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8:00 do godz. 18:00 co 15 min lub rzadziej w zależności od tego ilu będzie chętnych. Spowiedź od godz. 8:00 do 18:00.

Msza Święta Wigilii Paschalnej o godz. 20:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy