Reklama

Reklama

Sylwia Domagała zrezygnowała z posady dyrektora szpitala w Lubartowie!

Opublikowano:
Autor:

Sylwia Domagała zrezygnowała z posady dyrektora szpitala w Lubartowie! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Po dwóch i pół roku pracy w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lubartowie Sylwia Domagała złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora jednostki.

Reklama

Tego nikt się nie spodziewał. Po dwóch i pół roku szefowania szpitalowi w Lubartowie Sylwia Domagała złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora tej jednostki. Dokument wpłynął do Starostwa Powiatowego w miniony piątek, 6 sierpnia. 


To powiat jest organem tworzącym i nadzorującym funkcjonowanie lubartowskiego szpitala i to Zarząd Powiatu powierzył jednostkę Sylwii Domagale.


Z Opola do Lubartowa


Do zmiany na stanowisku dyrektora SPZOZ w Lubartowie doszło niedługo po jesiennych wyborach samorządowych 2018 roku. Władzę w powiecie od samorządowców z Polskiego Stronnictwa Ludowego przejęli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Dyrektorem był wówczas Łukasz Semeniuk. Poprzednie lata pod względem finansowym szpital kończył na nieznacznym plusie. Rok 2018 był pierwszym od kilku lat, który szpital zakończył z nieznaczną stratą, rzędu 200 tys. zł. Zarząd Powiatu postanowił dokonać zmiany dyrektora. Gdy Łukasz Semeniuk przebywał na zwolnieniu lekarskim, powołano osobę na stanowisko pełniącej obowiązki dyrektora. Wiosną 2019 roku posadę dostała Sylwia Domagała.

Wcześniej była prokurentem w Powiatowym Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim, które prowadzi tamtejszy szpital. To spółka prawa handlowego opolskiego Starostwa Powiatowego.


- Powierzono jej obowiązki na rok. Łukasz Semeniuk jest już odwołany ze stanowiska. Zapewne po roku ogłosimy konkurs - wyjaśniała wtedy starosta Ewa Zybała. - Braliśmy inne kandydatury pod uwagę. Prowadziliśmy rozmowy z innymi kandydatami, ale nie chcę już tego komentować - dodawała.


Przepisy stanowią, że nowego szefa szpitala samorząd może wyłonić jedynie w drodze konkursu. Powołanie na funkcję pełniącego obowiązki dyrektora to rozwiązanie tymczasowe.

(…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy