Reklama

Reklama

Spór Spółdzielni Mieszkaniowej i PEC Lubartów. Zawyżenie kwoty czy fałszywy komunikat?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Spór Spółdzielni Mieszkaniowej i PEC Lubartów. Zawyżenie kwoty czy fałszywy komunikat? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie PEC za dużo podwyższył opłatę za ogrzewanie - uważa Spółdzielnia Mieszkaniowa. - To fałszywy komunikat - odpowiada PEC.

Reklama

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie rozesłała do mieszkańców zawiadomienie, w którym napisano m.in.:

 - Od dnia 1 marca 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. zmianie ulegnie opłata za centralne ogrzewanie. Maksymalna stawka, jaka mógł zastosować PEC wynosi 65,77 zł za GJ. Zgodnie z wcześniejszymi zawiadomieniami z PEC - u stawka w taryfie, którą byliśmy obciążeni, wynosiła 79,72 zł za GJ.  wynika z tego, ze PEC podwyższył opłatę za dużo o 13,95 zł za GJ.

 

W odpowiedzi PEC na swoje stronie internetowej zamieścił komunikat. Zarzuca Spółdzielni nieprawdę. Już tytuł komunikatu PEC brzmi: "UWAGA - FAŁSZYWY KOMUNIKAT SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ".

W komunikacie PEC pisze:

PEC informuje Mieszkańców w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej, że przekazywane przez Spółdzielnię informacje o zawyżeniu opłat przez PEC o 13,95 zł za 1 GJ są fałszywe.
To PEC już w dniu 2 marca 2023 roku poinformował zarząd Spółdzielni o zmianach w wysokości opłat w związku ze zmianami w prawie, wynikającymi z ustawy z 8 lutego 2023 roku.


Nieprawdziwe jest również stwierdzenie, że z tytułu sprzedaży ciepła dla mieszkańców Spółdzielnia obciążana była dotychczas stawką 79,72 zł za 1 GJ. W rzeczywistości PEC sprzedawał ciepło dla Mieszkańców Spółdzielni w cenie 77,08 zł za 1 GJ, co wynikało ze stosowania przepisów ustawy z 15 września 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.


Obecna cena 65,77 zł za 1 GJ – jest ceną nową, wynikającą ze zmiany przepisów wskazanej ustawy i obowiązuje dla rozliczeń od 1 marca 2023 roku. Dodatkowo, cena ta zostanie zastosowania również do wcześniejszych rozliczeń, kiedy PEC otrzyma rekompensatę ze środków z budżetu Państwa.

O sprawę chcieliśmy zapytać prezesa PEC, ale nie znalazł czasu, żeby porozmawiać ze Wspólnotą.

Prezes SM Jaek Tomasiak odpowiedział, że nie zna komunikatu PEC, bedzie mógł się do niego ustosunkować dopiero, gdy się z nim zapozna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy