Reklama

Reklama

Radny, były naczelnik, przyjęty tylko do jednej komisji. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lubartów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radny, były naczelnik, przyjęty tylko do jednej komisji. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lubartów - Zdjęcie główne

Radny Artur Kuśmierzak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Większość radnych głosowała przeciw przyjęciu Artura Kuśmierzaka do komisji rewizyjnej.

Reklama

W porządku obrad dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta były punkty dotyczące uzupełnienia składu komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego oraz Rewizyjnej. Ponieważ Artur Kuśmierzak zasiada w Radzie Miasta od niedawna, nie należał jeszcze do żadnej stałej komisji. Radna Renata Mazur z klubu Wspólny Lubartów zgłosiła jego kandydaturę do obu komisji, których uzupełnienie było w porządku obrad. W przypadku Komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego nie było kontrowersji. 20 radnych zagłosowało za przyjęciem Artura Kuśmierzaka do tej komisji. Inaczej było w przypadku Komisji Rewizyjnej. Radny Jacek Tomasiak zgłosił wątpliwości, ponieważ Artur Kuśmierzak przed objęciem mandatu był naczelnikiem Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta. By zostać radnym zrezygował z tej pracy, znalazł zatrudnienie w MOSiR.

- Byłoby to zadziwiające, gdyby się okazalo, że w specyficznej Komisji Rewizyjnej, która analizuje budżet miasta, wyraża opinie na temat budżetu miasta, opiniuje absolutorium dla burmistrza za wykonanie budżetu, zasiadał pracownik, kóry pracuje w jednostce samorządu terytorialnego - powiedział radny i przypomniał, że komisja będzie kontrolowała m.in. wyjazdy służbowe pracowników UM, w tym naczelników wydziałów. Komisja może też kontrolować MOSiR.

- Pan radny dokonał wyroku przed podjęciem pracy, ocenił mnie, że będę pracował nieobiektywnie - powiedział Artur Kuśmierzak.

Za rozszerzeniem składu Komisji Rewizyjnej o Artura Kuśmierzaka zagłosowało 9 radnych, 11 było przeciw. To znaczy, że nie został członkiem tej komisji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy