Reklama

Reklama

Ordo Iuris oraz adwokat Wojciech Terejko będą reprezentować małżeństwo z Lipniaka w sprawie "błędnego skierowania do aborcji"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ordo Iuris oraz adwokat Wojciech Terejko będą reprezentować małżeństwo z Lipniaka w sprawie "błędnego skierowania do aborcji" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Będziemy ich reprezentować w postępowaniu karnym oraz dyscyplinarnym w sprawie błędnego skierowania do aborcji - informuje Ordo Iuris na swojej stronie internetowej. - Reprezentować nas będzie także Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Terejko - zaznacza Tomasz Sikora. 

Reklama

O sprawie Puliny i Tomasza Sikorów pisaliśmy we Wspólnocie już wielokrotnie. Małżeństwo oczekiwało dziecka. W czasie badania w gabinecie prywatnym lekarka (pracująca także w lubartowskim szpitalu) stwierdziła, że ciąża jest martwa. Postawiła diagnozę: poronienie chybione, co oznacza obumarcie płodu w macicy. 

Według Sikorów lekarz w szpitalu w Lubartowie potwierdził diagnozę lekarki, wraz z drugą lekarką zaproponowali tabletkę wczesnoporonną. Inną diagnozę postawił jednak dr Mohammad Suleiman. Stwierdził, że ciąża jest bardzo wczesna, po zleconych przez niego badaniach okazało się, że rozija się prawidłowo.

Sikorwie złożyli skargę na SP ZOZ w Lubartowie, sprawą zajęło się starostwo, zainteresowały się nią media ogólnopolskie. Dyrekcja szpitala uważa, że do naruszenia procedur nie doszło. Sikorowie złożyli do Prokuratury Regionalnej w Lublinie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zarzucają w nim lekarzom narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu Pauliny Sikory i jej dziecka.

Sprawą zajął się Instytut Kultury Prawnej Ordo Iuris.

- Prawnicy Ordo Iuris spotkali się z Panią Pauliną i jej mężem, który złożył wcześniej zawiadomienie do prokuratury. Będziemy ich reprezentować w postępowaniu karnym oraz dyscyplinarnym w sprawie błędnego skierowania do aborcji, wadliwiej diagnozy oraz zignorowania zapewnień Pani Pauliny o rzeczywistym wieku dziecka. Gdyby nie to, że kobieta od lat czekała na upragnione dziecko, była zdeterminowana i doskonale zorientowana w przebiegu własnej ciąży – dziecko mogłoby już nie żyć - informuje Ordo Iuris na swojej stronie internetowej.

- Reprezentować nas będzie także Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Terejko - zaznacza Tomasz Sikora. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy