Reklama

Reklama

Opozycyjni radni z Lubartowa zapowiadają walkę. Zwołali konferencję prasową

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Opozycyjni radni z Lubartowa zapowiadają walkę. Zwołali konferencję prasową - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Skierowanie uchwał o odwołaniu radnych z komisji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zapowiadają radni opozycyjni.

Reklama

Na sesji Rady Miasta 22 czerwca z komisji Planowania Przestrzennego i Budownictwa odwołano radnych Jacka Tomasiaka i Tomasza Krówczyńskiego z klubu Wspólnota Lubartowska - złożyli oni wcześniej wniosek o odwołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego tej komisji.

Zaraz potem rada podjęła kolejną uchwałę, o odwołaniu przedstawiciela Lubartowa w zgromadzeniu ZKGZL, Marka Polichańczuka z klubu Wspólnota Lubartowska.

Kolejną uchwałą było odwołanie wiceprzewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Zielińskiego.

Na tę serię odwołań radni opozycyjni zareagowali zwołaniem konferencji prasowej dzisiaj o godz. 16. Uczestniczyli w niej czlonkowie WL Marek Polichańczuk, Tomasz Krówczyński i Robert Błaszczak, Koalicji Obywatelskiej - Andrzej Zieliński i Anna Kuszner oraz niezrzeszeni - Jacek Tomasiak i Wiesława Romańska Serwin, a także Teodor Czubacki, który dziś złożył rezygnację z członkostwa w klubie Wspólny Lubartów. Jednocześnie klub podjął decyzję o wykluczeniu go, o czym radny nie wiedział. Powodem jest wstrzymanie się przez niego od głosu podczas głosowania nad absolutorium dla burmistrza Krzysztofa Paśnika.

 - W żadnym akcie prawnym, a dla nas najważniejszym aktem jest statut miasta, nie ma zapisu o tym, że radnego można odwołać z komisji dlatego, że ma inne zdanie, inne pogląday, a nawet dlatego, że nie uczestniczy w pracach komisji - mówił radny Andrzej Zieliński.  Z wnioskiem o odwołanie radnych z komisji wystąpił przewodniczący rady, a według Andrzeja Zielińskiego nie miał takiego prawa. Namawiał on radnych odwołanych z komisji do podjęcia kroków prawnych.

- Wstępujemy na drogę prawną. Jako osoba odwołana z komisji planowania deklaruję, że wystąpię do WSA - powiedział radny Jacek Tomasiak.

Radni opozycyjni rozważają wystąpienie na znak protestu ze wszystkich komisji Rady Miasta, w których zasiadają.

Według Jacka Tomasiaka grupa obywateli ma zamiar rozpocząć zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem uchwały o odwołaniu przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Gregorowicza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy