Reklama

Reklama

Opozycjoniści z Lubartowa chcą sesji nadzwyczajnej Rady Miasta

Opublikowano:
Autor:

Opozycjoniści z Lubartowa chcą sesji nadzwyczajnej Rady Miasta - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie 27 lutego przewodniczący Grzegorz Gregorowicz przerwał sesję Rady Miasta do 14 marca. Większa cześć radnych uważa, że postąpił wbrew prawu. Złożyli wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej.

Reklama

27 lutego na sesji Rady Miasta radny Marek Polichańczuk zgłaszał wnioski o rozszerzenie porządku obrad o uchwały dotyczące uzupełnienia składu komisji Rady Miasta, odwołania przedstawicieli miasta w ZKGZL (jeden z nich złożył mandat radnego) i powołania nowych. Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Gregorowicz nie wprowadził tych punktów pod obrady i zarządził przerwę w sesji aż do 14 marca. Większość radnych (12 osób spośród 21 - osobowej rady) uważa, że nie miał do tego prawa, złożyli skargę w Urzędzie Wojewódzkim, złożyli też wniosek o odwołanie przewodnicząceogo rady.

Czekając na rozstrzygnięcie nadzoru wojewódzkiego radni złożyli też kolejny wniosek - tym razem o zwołanie sesji nadzwyczajnej. W jej porządku umieścili projekty uchwał, które zgłaszał Marek Polichańczuk, a które nie zostały wprowadzone pod obrady 27 lutego. Sesja nadzwyczajna miałaby odbyć się 13 marca.

Radni skierowali też do burmistrza Krzysztofa Paśnika pismo, w którym informują, że jako wnioskodawcy sesji nadzwyczajnej zgadzają się na rozszerzenie jej porządku o projekty uchwał, które są niezbędne dla funkcjonowania miasta, jeśli burmistrz będzie chciał takie uchwały wprowadzić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy