Reklama

Reklama

Nowi radni złożą ślubowanie. Sesja w Lubartowie w poniedziałek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowi radni złożą ślubowanie. Sesja w Lubartowie w poniedziałek - Zdjęcie główne

Artur Kuśmierzak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Zdzisław Wereszczyński i Artur Kuśmierzak w poniedziałek złożą ślubowanie.

Reklama

Zdzisław Wereszczyński ma wejść do Rady Miasta na miejsce Krzysztofa Żyśki, który w styczniu złożył mandat radnego. Był członkiem kllubu radnych PiS. Zdisław Wereszczyński powraca do Rady Miasta po kilkuletniej nieobecności, był już radnym w kadencji 2010 - 2014. Jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Skrobowie.

Zdzisław Wereszczyński

 

Do grona radnych dołączy też Artur Kuśmierzak. Wejdzie na miejsce Jacka Tchórza z klubu Wspólny Lubartów, który złożył mandat. Artur Kusmierzak był naczelnikiem Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta. Żeby objąć mandat radnego zrezygnował ze stanowiska. Burmistrz Krzysztof Paśnik złożył mu propozycję pracy w MOSiR, Artur Kuśmierzak przyjął ją. Przysłał redakcji Wspólnoty swoje oświadczenie:

- Już w najbliższy poniedziałek złożę ślubowanie i przejmuję mandat radnego Miasta Lubartowa po byłym radnym, Jacku Tchórzu, który niestety z przyczyn osobistych złożył swoją rezygnację. Jego praca dla miasta była nieoceniona. Jest to dla mnie ogromna odpowiedzialność, ale jednocześnie wielka radość, bo wiem, że będę miał okazję pracować dla dobra naszej lokalnej wspólnoty. Wiadomo, że został mi tylko rok do kolejnych wyborów, ale nie chcę tracić ani minuty i będę pracował jak najlepiej, aby zapewnić jak najlepsze efekty. Wiem, że będzie to trudne zadanie, ale właśnie dlatego podjąłem to wyzwanie. Założyłem sobie cele, które uważam za najważniejsze dla naszego miasta. Chcę skupić się na pracy na rzecz osób starszych, ponieważ to oni zasłużyli na naszą opiekę i wsparcie. Chcę, żeby nasi seniorzy czuli się docenieni i kochani, bo to oni zbudowali nasze miasto i zasłużyli na godne życie w późniejszych latach. Nadal jestem społecznym pełnomocnikiem Burmistrza ds. Seniorów oraz współpracuję z Młodzieżową Radą Miasta, za której to powstanie odpowiedzialny był mój wydział, którym kierowałem. Chcę również poprawić warunki funkcjonowania miasta w dziedzinie kultury i sportu, ponieważ to właśnie one pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, rozwój i jakość życia. Kultura i sport to również szansa na integrację mieszkańców i budowanie silnej, zjednoczonej społeczności. Jest to również obszar zawodowy, którym zajmowałem się w ostatnich latach pełniąc funkcję Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Lubartów. Jeśli chodzi o moją dalsza pracę zawodową otrzymałem od Burmistrza propozycje wzmocnienia miejskiej jednostki jaką jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie, którą przyjąłem. Za cel stawiam sobie pozyskiwanie środków zewnętrznych na rozwój funkcjonowania tej jednostki. Mam świadomość, że podjęcie takiej decyzji nie jest łatwe, ale nie chcę patrzeć bezczynnie, kiedy jest tyle do zrobienia dla naszego miasta. Będę pracował ciężko, aby zasłużyć na dalsze zaufanie mieszkańców i walczył o to, aby mieszkańcy byli zadowoleni z mojej pracy. Na koniec, chcę powiedzieć, że w mojej pracy nie będzie miejsca dla populizmu czy gierki polityczne. Będę kierował się jedynie dobrem naszego miasta i jego mieszkańców. Wierzę w siłę koalicji i twórczej krytyki opozycji, która pomoże nam osiągnąć nasze cele. Dziękuję mieszkańcom za to, że dostałem szansę na to wyzwanie dzięki ich głosom w ostatnich wyborach. Jestem przekonany, że razem, jako jedna społeczność, możemy osiągnąć wspaniałe cele i uczynić Lubartów jeszcze lepszym miejscem do życia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy